Facebook Pixel

Повінь зруйнувала позиції окупантів на лівому березі Дніпра — ISW

Повінь зруйнувала позиції окупантів на лівому березі Дніпра — ISW

Повінь зруйнувала позиції окупантів на лівому березі Дніпра — ISW

Руйнування дамби Каховської ГЕС суттєво змінює географію та рельєф Херсонської прифронтової ділянки півдня України. Зображення в ближньому інфрачервоному діапазоні, зроблене 7 червня 2023 року, вказує на те, що повінь значно порушує підготовлені російські оборонні позиції на лівому березі Дніпра. Особливо це стосується позицій росії на першій лінії в Голій Пристані та Олешках. Про це йдеться в щоденному звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Різні джерела повідомляли, що Олешки, Гола Пристань, Козачі Лагері та Дніпряни майже повністю затоплені, а рівень води на деяких ділянках піднімається на висоту одноповерхових будинків. Український штаб із ліквідації наслідків руйнування дамби повідомив, що станом на 7 червня частково або повністю підтопленими є 29 населених пунктів, з яких 19 розташовані на підконтрольній Україні території, а 10 — на території, окупованій рф.

Quote«Руйнування дамби ГЕС впливає на позиції російських військ на східному березі Дніпра. Стрімка повінь зруйнувала багато російських польових укріплень на першій лінії, які російські військові мали намір використовувати для захисту від українських атак. Саме вона, ймовірно, змусила російський персонал і військову техніку відступити з основних російських пунктів концентрації в Олешках і Голій Пристані. Російські війська раніше використовували ці позиції для обстрілу Херсона та інших населених пунктів на правому березі Дніпра», — зазначають експерти ISW .

Речниця Південного оперативного командування України Наталія Гуменюк заявила, що російські війська передислокували свій особовий склад і військову техніку на відстань від 5 до 15 кілометрів від зони затоплення, що вивело російські війська з артилерійської зони дії деяких населених пунктів на правому березі Дніпра.

Повінь також знищила російські мінні поля вздовж узбережжя — на кадрах видно, як міни вибухають у паводковій воді. Однак окупаційна «влада» Херсонської області стверджувала, що знищення ГЕС вигідно російській обороні, оскільки це ускладнить просування України через річку.

ISW пише, що Збройні сили України просуваються на флангах під Бахмутом, тоді як росіяни розгортають у регіоні резерви, готуючись до глибокої оборони.

Заступниця міністра оборони України Ганна Маляр 7 червня заявила, що українські війська під Бахмутом перейшли з оборонного режиму в наступальний і просунулися минулої доби від 200 до 1000 метрів на різних невизначених ділянках.

Quote«Так довго тримати оборону Бахмутського напрямку та зараз наступати на ньому вдається зокрема, завдяки зазделегідь підготовленим укріпленням. Уся місцевість довкола — це фактично укріпрайон. Готувалися укріплення завчасно силами наших військ і місцевих військових адміністрацій. Будували капітально», — зазначила Маляр.

Маляр також повідомила, що російські війська розгортають резерви біля Бахмута для підготовки до ведення глибокої оборони, а деякі підрозділи «Вагнера» залишаються в російському тилу.

Командувач Східної групи військ України генерал-полковник Олександр Сирський заявив, що українські війська наступають на флангах до Бахмута, а російські війська втрачають позиції.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉