Carbon Tracker: «Настав час спланувати кероване згортання індустрії викопного палива»

Попит на нафту може впасти на 9% в 2020 році. Фото: «Газпром-нафта»

Попит на нафту може впасти на 9% в 2020 році. Фото: «Газпром-нафта»

Падіння попиту і зростаючий інвестиційний ризик, ймовірно, скоротять вартість запасів нафти, газу і вугілля майже на дві третини, завдавши удару по компаніях, фінансових ринках і країнах, залежним від експорту. Про це йдеться в новому звіті фінансового аналітичного центру Carbon Tracker.

За даними Міжнародного енергетичного агентства, криза COVID-19 прискорює це: попит на нафту може впасти на 9% в 2020 році.

Економіка, заснована на викопному паливі, настільки велика, що її зниження представляє серйозну загрозу для глобальної фінансової стабільності. Компанії по всьому ланцюжку викопного палива коштують $18 трлн, що становить чверть від загальної вартості глобальних фондових ринків. На них припадає $8 трлн корпоративних облігацій, що становить більше половини ринку нефінансових корпоративних цінних паперів. Непогашений борг – більша його частина перед банками – може бути в чотири рази більше.

Telegram Logo

«Зараз настав час спланувати впорядковане згортання індустрії викопного палива, а не намагатися підтримувати те, що падає», – вважає Кингсмилл Бонд, енергетичний стратег Carbon Tracker.

Такі компанії, як Exxon, як і раніше прогнозують зростання попиту на викопне паливо, а система викопного палива в цілому інвестує $5 трлн на рік в нову інфраструктуру попиту і пропозиції. Але недавнє скорочення дивідендів Shell, рішення Repsol про списання активів у минулому році в розмірі 4,8 млрд євро і зростаюче число банкрутств у секторі сланцевої нафти в США – все це ознаки структурних змін у галузі, попереджають автори доповіді.

Carbon Tracker попереджає інвесторів: «Системі викопного палива властивий значно більший ризик, ніж традиційно оцінюється на фінансових ринках. Інвесторам необхідно підвищити ставки дисконтування, знизити очікувані ціни, скоротити вартість терміналів і врахувати витрати на очищення».

Додатково. П'ять сенаторів США розробили законопроєкт про розширення санкцій проти російського «Північного потоку — 2». Їх ініціатива спрямована на те, щоб припинити будівництво газопроводу.

Станом на 1 червня 2020 року запаси газу в українських підземних сховищах (ПСГ) перевищили 18 млрд куб. м. 1 червня минулого року в українських ПСГ перебувало 11,5 млрд куб. м газу.

Група «Нафтогаз» за підсумками I кварталу 2020 року показала прибуток 3,2 млрд грн, що в п'ять разів менше, ніж за аналогічний період торік. Причиною падіння названо значне зниження ціни природного газу.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

ЄС затвердив нові правила для далекобійників: що зміниться для українців

В Євросоюзі схвалили масштабну реформу, спрямовану на зміну умов роботи далекобійників і компаній, що займаються автоперевезеннями. За допомогою нововведень у Брюсселі хочуть поліпшити умови роботи водіїв і усунути чинники, що негативно впливають на ринок вантажоперевезень, пише DW.

ОПЕК+ обговорить можливість збільшення видобутку нафти вже з серпня

Саудівська Аравія запропонувала зменшити обсяг скорочення видобутку нафти з 9,7 млн до 7,7 млн барелів на добу вже в серпні. Про це повідомили Bloomberg і The Wall Street Journal (WSJ) з посиланням на джерела.

«Нафтогаз» витратив 2 млн євро на ПЗ для управління персоналом

Компанія «Нафтогаз Цифрові технології» замовила компанії Cornerstone OnDemand International (Великобританія) програмне забезпечення для управління талантами вартістю, а 1,97 млн євро. Про це з посиланням на систему «Прозорро» повідомили «Наші гроші».