Facebook Pixel

Поляки і румуни приведуть до ладу львівський полігон побутових відходів «Грибовичі»

Польсько-румунський консорціум Vekto — Iridex Group Plastic переміг у тендері на рекультивацію львівського полігону твердих побутових відходів (ТПВ) «Грибовичі». Про це сказав директор львівського комунального підприємства «Зелене місто» Вадим Ноздря, повідомив «Інтерфакс-Україна».

Фінансують проєкт Європейський банк реконструкції і розвитку і уряд Швеції.

Мер Львова Андрій Садовий наголосив, що місто вкрай зацікавлене у якнайшвидшій реалізації проєкту, адже сьогодні воно витрачає 300 млн грн щорічно на вивезення сміття в зв'язку із закриттям полігону «Грибовичі».

Результати тендеру узгоджені з кредиторами, підписання договору очікується до кінця цього року. Це дозволить підряднику розпочати роботи вже на початку 2020 року. Завершитися вони повинні в 2021 році. За цей час підрядник має вирівняти поверхню полігону, накрити його технологічним захисним екраном і побудувати інженерні мережі.

Вартість робіт по реабілітації полігону оцінюється в 11,8 млн євро, плюс 1,8 млн євро на роботи з фільтратами.

Ноздря також повідомив, що завершено кваліфікаційний етап тендеру з відбору підрядника на будівництво заводу з переробки ТПВ потужністю 250 тис. тонн на рік, вартість якого оцінюється в 24 млн євро. Його пройшли три закордонні компанії та два консорціуми. Переможця планують визначити в першому кварталі 2020 року.

Контекст

  • Полігон «Грибовичі» був закритий після пожежі і зсуву 30 травня 2016 року, в результаті якого загинули чотири людини. Французька Egis за кошти французького уряду розробила техніко-економічне обґрунтування проєкту.
  • У червні 2018 року Львівська міськрада та ЄБРР підписали кредитну угоду на 25 млн євро, з яких 5 млн – пільговий кредит від Фонду чистих технологій, ще 10 у вигляді гранту надасть Східноєвропейський фонд енергоефективності та навколишнього середовища E5P. Внесок міста – 4,5 млн євро.
  • Крім реабілітації полігону та будівництва заводу з переробки ТПВ цей проєкт передбачає також налагодження збору ТПВ в місті та створення центрів збору відходів. Оціночна вартість цих робіт — 4,2 млн євро.
Подякувати 🎉