Facebook Pixel

Журналісти Район.in.ua зняли торгівлю Польщі з рф: їх затримали, відібрали техніку і депортували

У Польщі затримали двох журналістів інформаційного агентства «Район.in.ua», які проводили розслідування вантажних перевезень на російсько-польському кордоні. Їх звинуватили у зйомці критичної інфраструктури, відібрали техніку та записи і через добу депортували з країни.

Про це повідомило видання «Район.in.ua».

Редактора Юрія Конкевича та відеооператора Олександра Пілюка затримали 7 березня приблизно о 13:10 за місцевим часом працівники поліції в кількості 5-6 осіб у місті Бранєво неподалік кордону між Калінінградською областю рф та Польщею. Журналісти в той час фіксували перетин кордону вантажними автомобілями.

Згідно з редакційним завданням, журналісти мали дослідити тему вантажних перевезень, оцінити вантажопотік і з'ясувати, який транспорт використовується для перетину кордону – польський чи російський.

Також планувалося поспілкуватися з очевидцями та експертами, щоб оцінити масштаби такої торгівлі.

Що відбувалося під час затримки журналістів «Район.in.ua»

Працівники поліції назвали, що причиною затримки журналістів стало те, що вони занадто довго фотографували критичну інфраструктуру, а саме – російські вагони скрапленого газу.

Поліціянти під час затримання відібрали у журналістів майно: два смартфони, два фотоапарати, особистий макбук, карти пам’яті, павербанки й навіть селфі-палиці.

Крім того, вони без згоди журналістів обшукали їхній автомобіль. З рюкзака, який був в автомобілі, вилучили редакційний ноутбук, три мікрофони, навушники, обладнання для світла та інші особисті речі.

Працівники поліції відмовили у дзвінку консулу, редакції та родичам без пояснень причин. Вони самі також не повідомили консула України про те, що затримали журналістів

Лише станом на вечір 9 березня прикордонники привезли журналістів на пункт пропуску «Дорогуськ Ягодин» і депортували до України.

Що розповіли про інцидент у виданні «Район.in.ua»

Директор видання Ігор Денисевич повідомив, що зараз редакція розпочала процес оскарження депортації, яка забороняє журналістам відвідувати країни Шенгенської зони упродовж 5 років.

11 березня редакція скерувала офіційний лист Міністерству закордонних справ України, Офісу президента, Кабінету Міністрів, Офісу генерального прокурора, Службі безпеки та Головному управлінню нацполіції.

Редакція також закликала органи української влади звернутися до МЗС, МВС та прикордонної служби Польщі, щоб перевірити законність дій працівників поліції та посприяти, щоб повернули майна журналістів.

Крім того, редакція закликала порушити кримінальне провадження за ч. 3 ст. 171 КК України — перешкоджання законній професійній діяльності журналістів, вчинене службовою особою.

Також редакція звернулася до Національної спілки журналістів України та Незалежної медіа-профспілки України з проханням звернутися до Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також Асоціації польських журналістів з метою захистити права Юрія Конкевича та Олександра Пілюка.

13 березня, редакція повідомила публічно про інцидент і оприлюднила сюжет, який підготував Юрій Конкевич. Денисевич пояснює, що редакція вирішила спершу змонтувати та оприлюднити сюжет із Польщі і аж тоді повідомити громадськість про затримання.

Раніше The Page повідомляв, що у Польщі на кордоні з білоруссю правоохоронці на кілька годин затримали журналіста «Української правди» Михайла Ткача та оператора, коли вони знімали матеріал про транзит товарів між Польщею, росією та білоруссю.

Подякувати 🎉