Facebook Pixel

Конфлікт загострився: польська поліція заблокувала українських водіїв на КПП Корчова

На українсько-польському кордоні Корчова польська поліція та спецпризначенці оточили українських водіїв та перешкоджають їм рухатись.

Про це повідомив кореспондент «Європейської правди» з прикордонного пункту.

За словами перевізників, ситуація загострилась після того, як до протестів фермерів приєдналися польські далекобійники. Протестувальники скоротили кількість машин, які щогодини мають проходити кордон.

Що відомо про сутички на КПП Корчова

Якщо 29 лютого швидкість проходження машин становила до 26 вантажівок на годину, то зранку 1 березня українським водіям оголосили, що пропускатимуть лише по одній машині на годину.

В поліції звинувачують українських водіїв, що вони у відповідь самі намагалися заблокувати дорогу. Українські водії ці звинувачення відкидають.

Конфлікт загострився: польська поліція заблокувала українських водіїв на КПП Корчова

Конфлікт загострився: польська поліція заблокувала українських водіїв на КПП Корчова

Українські водії стверджують, що польська поліція не лише не дозволила їм наблизитися до протестувальників з Польщі, а й оточила їх і не дозволяє повернутися до своїх автомобілів та кемпінгів.

При цьому польська поліція звинувачує українських водіїв у спробі самостійно заблокувати дорогу, але водії ці звинувачення відкидають.

У посольстві України в Польщі заявили, що вони знають про цю ситуацію та тримають постійний діалог с польською поліцією.

Що відомо про протести фермерів

Численні фермерські протести відбуваються по всій Польщі вже кілька днів поспіль.

Їхні учасники блокують дороги, автостради, автомагістралі та прикордонні переходи з Україною.

Фермери виступають проти напливу українських товарів, а також проти європейської політики, пов'язаної з так званим «Зеленим курсом» ЄС.

Раніше The Page повідомляв, 28 лютого прем’єр Польщі Дональд Туск сказав, що Польща та Україна обговорюють можливе тимчасове закриття кордону для руху товарів до вирішення накопичених проблем.

Торговий представник України Тарас Качка заявив, що мав у середу тривалі перемовини з польськими міністрами і під час них таку опцію не згадували. Також він порадив прочитати заяву Дональда Туска повністю, щоб про неї не склалося хибного враження.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉