Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Польща відкрила новий судноплавний канал, щоб позбутись залежності від Росії

У Польщі 17 вересня відкрили новий судноплавний канал через Віслинську косу, що, за словами польського уряду, розриває домінування РФ у регіоні. Про це пише «Європейська правда» з посиланням на "Польське радіо».

Попри те, що канал недобудовний, його відкрили у річницю радянського нападу на Польщу у 1939 році, що уряд використовує як символ відмови країни від залежності від Росії.

В урочистому відкритті каналу взяли участь президент Польщі Анджей Дуда та прем'єр-міністр Матеуш Моравецький.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Першими кораблями, які увійшли в Балтійське море новим водним шляхом, були флагманське судно морського офісу в Ґдині – 60-метровий багатоцільовий «Зодіак II» і рятувальне судно «Орган».

На борту одного з кораблів був президент Анджей Дуда, який під час своєї промови наголосив на символічній даті відкриття каналу.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Очільник польського уряду Матеуш Моравецький зазначив, що раніше частина польського узбережжя була залежною від рішень Росії, а тепер це зміниться.

Загальна довжина водного шляху від Гданської затоки через Віслинську затоку до Ельблонга становить майже 23 км. Канал та весь фарватер матимуть глибину 5 м.

Канал сполучає Балтійське море з Віслинською затокою. Він дозволить суднам довжиною до 100 метрів заходити в польський порт Ельблонг, оминаючи територіальні води Росії.

Польська влада повідомила про початок будівництва каналу в лютому 2019 року.

Коментарі

Всі новини