Facebook Pixel
banner-kolo-md.jpg

Польща обійшла Росію в торгівлі з Україною. Топ країн за товарообігом

Польща обігнала Росію, увійшовши до трійки найбільших торговельних партнерів України у світі. За підсумками 2020 року загальний товарообіг між країнами склав $7,36 млрд.

Як повідомив радник, керівник відділу з економічних питань Посольства України в Польщі Ігор Баранецький у коментарі агентству «Укрінформ», Польща стала вище на одну позицію, поступившись першим і другим місцем Китаю та Німеччині (менше на $48 млн) відповідно.

Quote«Ця цифра [$7,36 млрд — The Page] є майже такою самою, як 2019 року: зниження взаємного товарообміну становить лише 0,58%. Це свідчить про те, що ми вберегли свою торгівлю з Польщею попри складний «ковідний» рік. Нашою амбітною метою є досягнення обсягу двосторонньої торгівлі з Польщею в 10 млрд дол. Це можливо через 2-3 роки, і, сподіваюся, що ми зможемо це зробити», — зазначив Баранецький.

За словами чиновника, країна залишається другим, найбільшим у світі ринком для українського експорту, адже наша країна 2020 року експортувала до Польщі продукції на $3,3 млрд, продемонструвавши зменшення лише на 0,7% у рік кризи. Україна експортує до Польщі найбільше аграрної (28,3%), металургійної (18%) та мінеральної продукції (17,4%), а також продукції деревообробної (9,9%) та електромеханічної промисловості (7,7%).

Баранецький також додав, що зараз Україна перебуває в другій десятці торгових партнерів Польщі, але важливо, щоб вона увійшла до десятки, що дало б змогу прикути більшу увагу польського бізнесу до України, адже зараз поляки недооцінюють можливості нашої країни.

За даними Державної служби статистики, торік обсяг імпорту російських товарів до України скоротився на 35% — до $4,5 млрд, як порівняти з 2019 роком. Водночас експорт українських товарів до Росії зменшився на 16,6% — до $2,7 млрд.

Заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тараса Качка на своїй Facebook-сторінці уточнив, що 2020-го імпорт товарів із країн СНД до України впав на 29% проти попереднього року.

Інфографіка: FB / Тарас Качка

Інфографіка: FB / Тарас Качка

Quote«Загалом СНД, яке колись домінувало в нашій торгівлі, зараз має в структурі українського імпорту 15,6%, а РФ — 8,4%. Завдяки зростанню українського експорту на 98% Китай посідає в структурі нашої торгівлі більшу частку, ніж усі країни СНД», — зазначив він, додавши, що зараз найбільший торговельний партнер України — це Європейський Союз, на який припадає 40,7% торгового обороту України.

Водночас частка США в торговому обороті України — 3,8% загального обсягу товарообігу: 2% експорту та 5,5% імпорту (як 2019 року), а торговельний оборот із Туреччиною зріс на 0,2 процентного пункту, склавши 4,7% загального обсягу.

Контекст. Раніше The Page повідомляло, що в січні — серпні 2020 року зовнішній товарообіг України склав $64,25 млрд, що на 9,7% менше, ніж за вісім місяців 2019 року.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉