Facebook Pixel

Коли платити податок на розкіш у 2024

Податок на розкіш – це неофіційний термін, використовуваний для позначення певних видів податку на майно. В Україні цей податок відноситься до категорії місцевих податків. Це означає, що ставки податку встановлюються місцевими радами, якщо вони не зазначені у Податковому кодексі, а надходження від податку зараховуються до місцевих бюджетів.

Податкові повідомлення-рішення про сплату сум податку надсилаються платнику податків до 1 липня року, наступного за базовим податковим (звітним) роком.

За об'єкти житлової нерухомості податок для фізичних осіб розраховується за площу, що перевищує:

  • для квартир — 60 кв. метрів;
  • житлових будинків — 120 кв. метрів;
  • різних типів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, — 180 кв. метрів.

Базою оподаткування є загальна площа об'єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток.

Ставка податку на нерухомість встановлюється органами місцевого самоврядування залежно від типу об'єктів та їх місцезнаходження у відсотках до мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного року, та не може перевищувати 1,5% за 1 кв. метр.

Оскільки у 2024 році податок нараховується за звітний 2023 рік, то ставка податку розраховується виходячи із мінімальної заробітної плати, встановленої на 01.01.2023, яка становила 6700 гривень (таким чином, максимальна ставка за метр квадратний не може перевищувати 100,5 грн (6700 * 1,5 %).

Отже, сума податку залежить від ставки податку, встановленої відповідною місцевою радою за місцезнаходженням кожного об'єкта нерухомості та загальної площі таких об'єктів.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉