Facebook Pixel

Парламентарі розглянуть законопроєкт щодо доплат військовим — Железняк

Парламентарі розглянуть законопроект по доплатам військовим — Железняк

Парламентарі розглянуть законопроект по доплатам військовим — Железняк

9 червня 2023 року комітет Верховної ради з питань фінансів, податкової та митної політики має розглянути до другого читання законопроєкт № 9342 щодо доплат військовим. Про це повідомив перший заступник голови комітету Ярослав Железняк.

Quote«Є вже попередній текст, але підкреслюю, що попереду ще Комітет і зала Ради, тож деякі параметри можуть змінитися (!). До закону подано трішки більш як 200 правок. Цього разу обійшлося без поправкового спаму», — написав він.

Головним, за його словами, є те, що стосовно доплат військовослужбовцям нічого не змінилося. Залишається норма, що військовим щомісячно виплачується додаткова винагорода на умовах, у розмірах і в порядку, встановлених КМУ. Ця доплата 30 — 100 тис. грн для військових, а поліцейським, особам рядового та начальницького складу служби цивільного захисту — від 10 до 100 тис. грн.

Quote«АЛЕ ще раз: у розмірах та на умовах, встановлених КМУ. Коротше, закріпили статус-кво, як воно і є зараз. Якщо хтось знову вилізе розповідати, як усе повернули, — поки що це точно неправда», — наголосив Железняк.

Єдине, за словами нардепа, що справді змінилося до другого читання, — додаткові доплати для поранених військовослужбовців. Сума зросла із 6 тис. до 12 тис. грн на місяць.

І остання зміна — для інструкторів: для додаткової винагороди була мінімальна межа 10 тис. грн, а стане 20 тис. грн. Але знову-таки на умовах та в порядку, встановлених КМУ.

Інші норми майже не змінилися. За виплатами:

  • строковикам — у розмірі 6 тис. грн / місяць
  • для курсантів виплачується додаткова винагорода у розмірі 2 350 грн / місяць.

У законопроєкті також залишилися норми, які не пов’язані з фінансуванням, але є важливими:

  • не допускати до участі у веденні бойових дій військовослужбовців із числа призваних на військову службу під час мобілізації, які не пройшли курс базової військової підготовки;
  • мінімальний строк проходження базової військової підготовки — не менш як один місяць;
  • про відпустки для військових (до 30 днів щорічна + до 10 днів за сімейними обставинами, для строковиків — до 10 днів) і курсантів (до 10 днів зимової + до 20 днів літньої).

На думку Железняка, відповідно до цих даних (без інструкторів), вплив на бюджет від законопроєкту цього року буде приблизно 3 млрд грн.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉