Facebook Pixel

Привіт, девальвація та інфляція: до чого призведе повернення додаткових виплат військовим

Гліб Вишлінський
Виконавчий директор Центру економічної стратегії

10 квітня Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт № 8312 «Щодо вдосконалення правового регулювання питань, пов'язаних зі здійсненням заходів правового режиму воєнного стану», що повертає виплату 30 тис. грн українським військовим, які перебувають поза місцями бойових дій.

Гліб Вишлінський, виконавчий директор Центру економічної стратегії на своїй сторінці у Facebook називає це рішення парламенту чудовим кейсом для рефлексій. Далі – пряма мова Гліба Вишлінського.

28 лютого 2022 року невідомо навіщо уряд в гарячці перших днів війни без будь-якого аналізу приймає рішення про доплату 30К на місяць всім військовослужбовцям та силовикам.

Ціна питання доходить до десь 50 млрд. грн. додаткових бюджетних витрат на місяць.

З літа минулого року, коли це вже призводить до девальвації гривні і додаткового стрибка цін, тишком-нишком уряд адмінськими методами потрохи прибиває цю розкіш, на яку під час війни немає грошей. Але прямо про це не говорить, бо нинішня влада чесно неприємні речі говорити не любила і до війни, а під час війни — тим більше.

Врешті-решт, після останнього великого адмінського різання про все це дізнаються популісти на чолі з достойним послідовником ЮВТ нового покоління Дмитром Разумковим.

І вуаля — сьогодні 254 голосів в Раді за повернення надбавок всім, включно з патрульною поліцією в Ужгороді.

За рахунок обмеження зарплат в держсекторі 67 000 грн. (вже раз визнавалося неконституційним, ну і очевидно є шкідливим для країни). І яке покриває, як пише Ярослав Железняк, лише 2% додаткових витрат. Інші 98% потрібно надрукувати.

Привіт, девальвація та інфляція.

Разумков радіє: показав себе справжнім «слугою народу» і насолив колишньому босу — президенту. Якому тепер потрібно або переступати через себе і пояснювати народу непопулярні речі, ветуючи закон. Або нести удар по рейтингах трохи пізніше — через нову хвилю зростання цін.

А в чому кейс, спитаєте ви?

  1. Не можна приймати рішення без нормальної процедури аналізу політики (визначення проблеми і чи вона є, варіантів рішення, вибору між ними).
  2. Не можна нескінченно тримати народ в солодкому сиропі, бо потім він неочікувано для всіх стає дуже гірким.

Матеріал опублікований за узгодженням з автором.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора