Facebook Pixel

Податкові перевірки повернуться з 7 грудня — Зеленський підписав закон

Сьогодні, 6 грудня, Президент України Володимир Зеленський підписав закон №10016-д про скасування мораторію на податкові перевірки.

Про це повідомляє пресслужба Верховної Ради.

Закон набуває чинності через день після публікації, 7 грудня 2023-го, хоча парламент проголосував за відновлення перевірок з 1 грудня.

Згідно з нововведеннями, до проведення планових перевірок можуть бути включені платники, які у 2021 році відповідають таким умовам:

  • Мають удвічі більшу дебіторську заборгованість, ніж кредиторську.
  • Мають рівень сплати податку на прибуток менший за 50% по галузі та ПДВ, менший за 50% по галузі.
  • Річний дохід становить понад 10 млн грн, при цьому загальна сума витрат перевищує 75% суми річного доходу.

Законопроєкт не стосується ФОПів першої та другої груп, а також підприємств, що діють на окупованих територіях чи зазнають бойових дій. Мораторій на перевірки для цих суб'єктів залишається чинним до грудня 2024 року.

До плану-графіка податкової на 2024 рік будуть включені далеко не всі платники. Здебільшого перевірки будуть спрямовані на великий бізнес, який є основним наповнювачем державного бюджету.

Закон дозволяє включати в план-графік компанії, що працюють у сферах виробництва або реалізації підакцизних товарів, зокрема, алкоголю, тютюну, палива тощо, а також компанії в галузях грального бізнесу та фінансових послуг.

Прийняття закону №10016-д є важливим кроком у рамках співпраці України з Міжнародним валютним фондом.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉