Facebook Pixel

Як розподілити подарунки між зимовими святами, щоб не збанкрутувати

Вже 6 грудня в Україні починаються зимові свята. Головних із них три: День Святого Миколая, Різдво та Новий рік. На кожне свято заведено дарувати подарунки близьким. Але свят багато, а грошей, як завжди, менше, ніж хотілося б, тому розповідаємо, що і коли доречно дарувати. Так буде легше спланувати бюджет.

Що подарувати на Миколая

День Святого Миколая українці відзначають 6 грудня. Святий Миколай Мирлікійський ще зветься Чудотворцем. Ця людина — історичний персонаж, який народився на території сучасної Туреччини в ІІІ столітті. Святий Миколай відомий тим, що приносив подарунки біднякам та робив багато інших добрив справ, так він став символом благодійника.

Зимові свята — час подарунків. Джерело: depositphotos

Зимові свята — час подарунків. Джерело: depositphotos

На Миколая з давніх часів заведено дарувати дітям одяг та солодощі. Хоча 6 грудня вважається дитячим святом, подарунки слід припасти й для дорослих.

Можна не купувати коштовні подарунки. Згідно з традиціями, дітям кладуть під подушку невеличкі пакунки. Для дитячого подарунка краще обрати солодощі. Це й не дорого і буде до вподоби малюкам. Також можна подарувати невелику іграшку. Більш коштовні подарунки краще запланувати на інші свята.

Для дорослих можна купувати щось з одягу. Це можуть бути шкарпетки, рукавички, тепла піжама або шарф. Зараз на ринку існує безліч святкових варіантів на будь-який гаманець. Також можна подарувати пляшку вина або каву. Але це свято насамперед для дітей, для них подарунки обов’язкові, а для дорослих — вже за бажанням.

Що подарувати на Різдво

Коли Українська православна церква перейшла на григоріанський календар, Різдво в країні 25 грудня стали святкувати не лише католики, а й православні. Це одне з головних свят для вірян. В західній культурі його головним символом, як не дивно, став не винуватець свята Ісус Христос, а Санта-Клаус.

Про різдвяні подарунки слід подумати заздалегідь. Джерело: depositphotos

Про різдвяні подарунки слід подумати заздалегідь. Джерело: depositphotos

Він схожий на Святого Миколая, тому що образ цього персонажа будували в тому числі на Чудотворці. Але на відміну від Миколая, Санта-Клаус — вигаданий персонаж, якого у 1822 році придумав американський письменник Кларк Мур, що написав вірш-казку для своїх дітей.

Хоча Різдво — релігійне свято, безліч атеїстів також до нього приєднуються. На Заході саме Різдво — привід для коштовних подарунків.

На Різдво під ялинку кладуть подарунки і дітям, і дорослим. Для дітей можна обрати дорогі іграшки, набори для творчості, пазли, книги. Зекономити можна, якщо сім’я не віруюча, тоді коштовні подарунки переносять на Новий рік.

Що стосується дорослих, то подарунки є обов’язковими для всіх віруючих. Дарувати можна що завгодно, фантазія обмежується лише гаманцем. Завжди популярна побутова техніка, телефони, товари для дому, декор. Але можна подарувати і книгу або блокнот.

Якщо людина вважає себе атеїстом або сповідує іншу релігію, можна відмовитися від подарунка для неї чи купити якусь дрібничку, наприклад, свічку, шоколад або ялинкову іграшку.

Що подарувати на Новий рік

Якщо в більшості західних країн головним зимовим святом вважають Різдво, в Україні більшість все ж віддає перевагу Новому року.

Найбільш коштовні подарунки слід купувати на Новий рік. Джерело: depositphotos

Найбільш коштовні подарунки слід купувати на Новий рік. Джерело: depositphotos

На Заході на Новий рік заведено дарувати дрібнички, але українці на це можуть образитися, тому не слід економити на новорічних подарунках для близьких людей.

На Новий рік для дітей знову кладуть під ялинку пакунки. Вартість подарунка — на ваш розсуд: це може бути як книжка, так і велосипед. Ідеальні для подарунків іграшки і розвиваючи ігри.

До речі, настільні ігри можуть сподобатися і дорослим. Це об’єднує родину і покращує дозвілля.

Для колег, сусідів або не дуже близьких приятелів можна накупити новорічних сувенірів — навіть дрібничка може продемонструвати вашу симпатію до людини.

Подякувати 🎉