Facebook Pixel

Платні дороги в Україні: у Мінінфраструктури розповіли, де доведеться платити за проїзд

Платні дороги в Україні: де доведеться платити за проїзд. Фото: pixabay

Платні дороги в Україні: де доведеться платити за проїзд. Фото: pixabay

У Міністерстві інфраструктури заперечили інформацію про створення платних доріг у рамках «Великого будівництва» в Україні. Адже проєкти шести автобанів, що створені в рамках державно-приватного партнерства (ДПП), не передбачають оплату за проїзд.

Внески інвестора компенсуватимуть із державних коштів. Фактично йдеться про своєрідний формат оплати частинами, який у світі більше відомий як «availability payments» або «плата за доступність», пояснив міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

Йдеться про ділянки доріг загальною протяжністю 1500 км, які були відібрані для потенційних пілотних проєктів ДПП:

Telegram Logo
  • Харків — Дніпро — Запоріжжя (M-29, M-04, M-18);
  • Бориспіль — Полтава (М-03);
  • Херсон — Миколаїв (М-14);
  • Київ — Житомир — Рівне (М-06);
  • Ягодин — Ковель — Луцьк (М-07, М-19);
  • Дніпро — Кривий Ріг — Миколаїв (M-04, H11).

Зі свого боку інвестори отримають контракт на утримання оновленої ділянки дороги на наступні 20–25 років. Це допоможе державі пришвидшити процес оновлення та якісного утримання доріг, а інвестор гарантовано отримає прибутки у довгостроковій перспективі.

Також Кубраков зазначив, що платні дороги в Україні — віддалена перспектива, і у країні немає жодної дороги загального користування, яка побудована за кошти приватних інвесторів.

Однак наразі у міністерства на етапі розробки два потенційних концесійних проєкти:

  • будівництво дороги Стрий — Мукачево;
  • будівництво дороги Краковець — Броди — Рівне.

Саме на таких проєктах і може працювати рішення уряду від 23 грудня 2020 року про максимальний розмір плати за разовий проїзд для доріг, які побудовані на умовах концесії.

Контекст. Заступниця міністра інфраструктури з питань європейської інтеграції Анна Юрченко розповіла про те, що уряд планує ввести плату за проїзд на певних дорогах. У переліку зазначалися саме дороги, які будують за ДПП. За її словами, вартість проїзду мала складати від 0,023 євро до 0,133 євро (0,73 грн — 4,2 грн) за кілометр.

Коментарі

Всі новини