План Трампа щодо України: що насправді передбачає нова стратегія

Нова стратегія США щодо України. Джерело: depositphotos

Як автори так званого плану Дональда Трампа щодо України бачать ситуацію і що насправді пропонують зробити Трампу, якщо він знову стане президентом, в інтерв’ю для «Голосу Америки» розповів Кіт Келлогг, один з авторів:

  • США мають розпочати формальну політику щодо припинення війни та початку мирних перегорів. США продовжуватимуть озброювати Україну, але лише у разі, якщо Київ погодиться розпочати переговори.
  • Аби заохотити росію брати участь у переговорах, США та інші партнери по НАТО могли б відкласти членство України в альянсі на тривалий період.
  • Україні не треба відмовлятися від повернення усіх земель, але робити це Київ має протягом тривалого періоду, закінчивши процес, можливо, лише після смерті путіна, і дипломатичним шляхом.
  • Стратегія пропонує використовувати часткове зняття санкцій з росії для спонукання кремля піти на певні кроки до миру, а також — встановити податок від імпорту російських енергоресурсів для відбудови України.
  • Автори документа чітко сказали, що Україна воює мужньо та має сильне лідерство. Росіяни здійснили невиправдане вторгнення в суверенну державу.
  • Якби Захід надав те обладнання, про яке просив президент Зеленський, то, мабуть, українці могли б дійти до Азовського моря через Херсон, розділивши російські сили навпіл. Але оскільки Захід, а особливо Америка, дуже повільно постачали обладнання та необхідну підтримку, це дозволило росіянам піти в наступ.
«Чи США надали Україні F-16? Ні. Чи ми вчасно дали достатні далекобійні потужності? Ні. Чи ми їм дали дозвіл стріляти вглиб росії? Ні. Чи ми надали їм належну бронетехніку? Ми дали їм 31 танк. 31 танк – це навіть не батальйон армії Сполучених Штатів. Ми повинні переконатися, як зробити так, щоб справді поставити українців у позицію сили», — підкреслює Келлогг.
  • Потрібно дати причини для переговорів. Можливо, у короткотерміновій перспективі США кажуть Україні, що не будуть підтримувати її вступ до НАТО, але [надалі] дають їй двосторонню угоду про безпеку.
  • Оборонну угоду має ратифікувати Сенат. Поки що це — папір. Треба укласти мирну угоду, як США зробили з Кореєю, як багато років тому з Тайванем. Вони підписали мирні договори, які ратифікував Сенат США. У них є гарантії.
  • Потрібен посередник, який може сісти і фактично домовитися з обома сторонами. Це може бути Трамп. Президент Трамп вірить, що він може це зробити.
  • Люди на Заході не усвідомлюють масштабів цієї війни. Це найбільша війна в Європі після Другої світової війни. Вона ведеться між двома найбільшими країнами Європи. Втрати — абсолютно жахливі. Більше, ніж США втратили у В’єтнамі, більше, ніж росіяни втратили в Афганістані. І неможливо так продовжувати накопичувати збитки.

Читати на The Page

AGRO UKRAINE SUMMIT 2025: оголошено перших 60 спікерів!

інформаційна підтримка