Німецька Uniper, що є одним із учасників проєкту «Північний потік — 2», заявила про загрозу заморожування проєкту або остаточного припинення його будівництва.
Такі невтішні для балтійського газопроводу прогнози Uniper оприлюднила у зв'язку з існуючими та перспективними санкціями США. Компанія вже розглядає питання мінімізації ризиків і збитків, передає Reuters.
«У гіршому випадку, звісно, буде, якщо [«Північний потік — 2» – ] ніколи не буде завершено, і тоді, звісно, питання в тому, зможемо ми повернути наші гроші чи ні», — сказав CEO компанії Андреас Шеренбек (Andreas Schierenbeck).
У трубопровідному проєкті «Газпрому» «Північний потік — 2» (вартістю 9,5 млрд євро, або $11,2 млрд) Uniper має частку 10% (950 млн євро). У проєкті також беруть участь австрійська OMV, німецька Wintershall DEA, британо-нідерландська Royal Dutch Shell і французька Engie.
У міру просування проєкту також наростає опір США, які планують розширити поставки LNG за рахунок частки «Газпрому». Президент США Дональд Трамп уже підписав закон про санкції, який затримує будівництво проєкту, і законодавці розглядають подальші дії.
Найвірогідніше, сценарій краху проєкту розглядається його учасниками як цілком реальний. Дедлайн завершення будівництва — кінець I кварталу 2021 року.
Uniper — енергетична компанія з Дюссельдорфа (ФРН). Її було утворено після поділу активів E.ON, пов'язаних з викопним паливом, в окрему компанію, яка почала свою дiяльнiсть 1 січня 2016 року.

У компанії працюють близько 11 тис. співробітників у понад 40 країнах. Акції Uniper котируються на Франкфуртській фондовій біржі. Її найбільшим акціонером є фінська енергетична компанія Fortum із часткою 49,99%. Володіє дочірньою компанією в Росії під назвою Unipro.
Uniper зіткнулася з критикою через відкриття нових вугільних електростанцій у Німеччині в травні 2020 року.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Не один у полі: як бізнес-комʼюніті допомагає підприємцям масштабуватися
Кримінальний тиск на бізнес в Україні: виклики для інвесторів та юридичний захист