Facebook Pixel

«Північний потік — 2»: які нові санкції підготували США та чим вони загрожують

25 червня конгресмени Адам Кінзінгер, Денні Хек, Майк Тернер і Рубен Галлего зареєстрували законопроєкт, який розширює та уточнює санкції щодо будівництва «Північного потоку — 2».

Про це йдеться на сайті конгресмена Адама Кінзінгера.

Законопроєкт пропонує розширити перелік компаній, які потрапили під санкції 2019 року. Пропонується ввести санкції не тільки проти компаній, що беруть участь в укладанні труб, але й компаній, що надають послуги страхування або перестрахування суден. А також проти компаній, які забезпечують послуги або приміщення для проведення робіт з модернізації суден, залучених до будівництва газопроводу.

Telegram Logo

Водночас агентство Bloomberg повідомляло, що Німеччина планує ввести санкції у відповідь, якщо адміністрація президента США Дональда Трампа перешкоджатиме завершенню будівництва «Північного потоку — 2».

Однак офіційна представниця міністерства економіки та енергетики Німеччини Анна Софі Айхлер не підтвердила наміри держави ввести санкції проти США.

«Ви знаєте нашу позицію щодо екстериторіальних санкцій. Ми їх відкидаємо, бо, на нашу думку, вони суперечать законодавству. Так залишається й надалі. Про санкції у відповідь мені нічого не відомо», — сказала Айхлер у коментарі «Інтерфаксу».

Контекст. Будівництво газопроводу було припинено через введені США санкції проти підрядників газопроводу в грудні 2019 року. Але на спільній пресконференції з президентом Росії Володимиром Путіним канцлерка Німеччини Ангела Меркель заявила, що «Північний потік – 2» відповідає європейському законодавству і що його треба добудувати.

На початку травня цього року Федеральне мережеве агентство Німеччини повідомило про намір відхилити заявку оператора газопроводу «Північний потік — 2» компанії Nord Stream 2 на звільнення від вимог газової директиви Євросоюзу.

Коментарі

Всі новини