Facebook Pixel

Пільгове ввезення електромобілів скасують з 1 липня

Верховна Рада України прийняла проект Закону про митний тариф, який передбачає, що з 1 липня 2020 року класифікація транспортних засобів, які оснащені виключно електричними двигунами, буде відбуватися не за кодом 8703 90 10 10, а за кодами 8703 80 10 10 (нові) та 8703 80 90 10 (використані).

«Це завдасть непоправної шкоди всій электромобільній галузі і, найголовніше, довірі до влади, яка взяла на себе зобов'язання покращувати життя українців», — каже адвокат Михайло Баннов, повідомляє «Лігабізнесінформ».

Він нагадав, що митний тариф містить перелік ставок загальнодержавного податку — ввізного мита на товари, що ввозяться на митну територію України і які систематизовані згідно української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТЗЕД).

На думку Михайла Баннова, президент України повинен застосувати право вето та відправити закон на доопрацювання. У закон про митний тариф також повинні бути внесені пропозиції президента щодо приведення у відповідність з новим митним тарифом інших законодавчих актів України, зокрема, положень Податкового кодексу в питаннях пільгового ввезення на територію України електромобілів.

«Якщо проблема не буде вирішена президентом, Верховна Рада навіть у турборежимі не буде здатна внести необхідні зміни в Податковий кодекс до кінця 2020 року», — підкреслив адвокат.

Згідно з чинним законодавством запроваджено спеціальний режим оподаткування електромобілів акцизним податком виходячи з ємності акумулятора. Ввезені на територію України електромобілі звільнені від сплати податку на додану вартість до 31 грудня 2022 року.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉