За два тижні Всесвітня організація охорони здоров’я винесе рішення, чи вважати канцерогеном популярний замінник цукру аспартам. Про це 29 червня повідомляє Reuters з посиланням на джерела в Міжнародному агентстві з дослідження раку ВООЗ (IARC).
Один із найпоширеніших у світі штучних підсолоджувачів може бути включений до переліку канцерогенов глобального органу охорони здоров’я. Аспартам (C14H18N2O5, E951) використовується в багатьох продуктах, включно з дієтичною газировкою Coca-Cola, жувальних гумках та інших ласощах з приміткою «Бец цукру».
14 липня Міжнародне агентство з дослідження раку (IARC) ВООЗ може вперше включити до списку «можливо канцерогенних для людини». Рішення IARC вже було ухвалено на початку червня за підсумками зустрічі зовнішніх експертів групи.

В рішенні не йдеться про безпечний обсяг аспартаму, який людина може споживати з їжею та напоями.
Також про канцерогенність аспартаму повідомив комітет експертів ВООЗ з харчових добавок JECFA (Спільний комітет експертів ВООЗ та Продовольчої та сільськогосподарської організації з харчових добавок).
Раніше аналогічні рішення IARC щодо різних речовин призводили до судових позовів до виробників з боку споживачів. Деякі виробники змінили рецепти.
JECFA також цього року переглядає використання аспартаму та має оголосити свої висновки 14 липня, коли IARC оприлюднить своє рішення.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Не один у полі: як бізнес-комʼюніті допомагає підприємцям масштабуватися
Кримінальний тиск на бізнес в Україні: виклики для інвесторів та юридичний захист