Facebook Pixel

У підручнику української мови для 7 класу надрукували мапу України без Криму

У підручнику української мови для 7 класу надрукували мапу України без Криму

У підручнику української мови для 7 класу надрукували мапу України без Криму

У шкільних підручниках з української мови для 7 класу (автори Анастасія Онатій і Тарас Ткачук) надрукували прямо поруч з текстом гімну України мапу України без Криму. На це звернув увагу ТГ-канал «Непозбувний книгочитун».

Підручник української мови для 7 класу

Підручник української мови для 7 класу

Quote«Надруковані ці підручники у 2024 році. Рекомендовані Міністерством освіти і науки України. Мені пишуть, що у паперовій версії цього підручника — те саме», — пишуть автори каналу.

Співавторка підручника Анастасія Онатій відреагувала і написала, що сталася прикра помилка з картинкою, взятою зі стоків.

Quote«Ми щиро визнаємо свій недогляд, піктограма у формі України без Криму потрапила в книгу через прикру неуважність. Недоперевірили, недогледіли — ми можемо назвати це по-різному, але факт лишається фактом: ми несвідомо зробили боляче людям і перепрошуємо за це. Крим наш, український — це беззаперечне твердження, і ми його проговорюємо чітко ще раз і готові робити це знов і знов. Нам важлива ваша думка, нам важлива єдність суспільства», — написала вона.

Також Анастасія Онатій запропонувала започаткувати флешмоб — домальовувати Крим у підручниках.

Quote«Ми пропонуємо запустити флешмоб «Домалюй Крим». Колеги-освітяни, виділіть 10-15 хвилин на уроці, щоб обговорити цю помилку з учнівством і домалювати піктограму в підручнику на сторінці 3. Підтримайте нас — буде гарний привід поговорити про Крим, його українськість. А також, авжеж, про інформаційні пастки і важливість визнавати власні помилки», — звернулася авторка підручника до педагогів.
Підручник української мови для 7 класу виправлений

Підручник української мови для 7 класу виправлений

Наразі у онлайн-версії підручника помилку виправили. Хоча питання, як її пропустили усі ті, хто потім вичитував підручник, разом з міністерством, лишається.

Подякувати 🎉