Зеленський підписав закон, що передбачає зниження тиску на платників податків

Фото: UKR.NET

Фото: UKR.NET

Президент Володимир Зеленський підписав закон (законопроєкт № 4065) про внесення змін до Податкового кодексу. Його підписання стало можливим, оскільки депутати відкликали два проєкти постанов, у яких вони вимагали скасувати результати голосування за законопроєкт.

Новий закон набуде чинності з 1 січня 2021 року. Це важливо, оскільки він вносить зміни до норм закону (законопроєкт № 1210), який також набере чинності 1 січня.

Закон передбачає:

  • впровадження прозорих і деталізованих механізмів реалізації положень про обмеження, введених для запобігання ухиленню від оподаткування;
  • визначення чітких і зрозумілих правил оподаткування контрольованих іноземних компаній;
  • надання платникам податків достатнього часу для збору даних та інформації, необхідних для декларування.
Telegram Logo

Також вносяться зміни до податкового законодавства, спрямовані на уточнення деяких положень трансфертного ціноутворення. Уточнюються підстави припинення адміністративного арешту. Вноситься положення щодо коригування фінансового результату до оподаткування за операціями, які не мають ділової мети. Уточнюються особливості стягування акцизного податку та особливості оподаткування прибутку контрольованої іноземної компанії.

Контекст. Верховна Рада України ухвалила 16 січня законопроєкт №1210 із поправками до Податкового кодексу, який передбачає норми трансфертного ціноутворення, впровадження плану дій BEPS із протидії ухиленню від сплати податків, а також підвищення низки рентних ставок.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

У Європейській бізнес-асоціації повідомляли, що поправки до Податкового кодексу враховують низку зауважень із боку бізнесу, проте містять багато суперечливих норм: введення поняття «умовні дивіденди», норму про застосування принципу ділової мети.

Спілка українських підприємців закликала Володимира Зеленського ветувати закон. На думку Спілки, поправки підвищують фіскальний тиск на сумлінних платників податку, погіршують інвестиційний клімат у країні й негативно позначаться на розвитку української економіки загалом.

Американська торговельна палата в Україні закликала органи влади до діалогу з бізнес-спільнотою.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини