Через правки, внесені у Податковий кодекс законом 1210, Американська торговельна палата в Україні (АТПУ) закликає органи влади до діалогу з бізнес-спільнотою.
В АТПУ підкреслили, що хочуть, щоб податкове законодавство України стало прозорим, передбачуваним і ефективним, а прийняті Верховною Радою поправки містять як позитивні, так і негативні для бізнесу зміни.
Позитивні зміни (на думку Американської торговельної палати)

В АТПУ вітають скорочення штрафів за несвоєчасну реєстрацію та нереєстрацію податкових накладних, які не надають покупцеві.
Також в організації вважають позитивним кроком відновлення відшкодування ПДВ під час експорту сої та ріпаку.
Негативні зміни (на думку Американської торговельної палати):
- відсутність чіткого алгоритму визначення розумної причини економічної (ділової мети);
- прирівнювання ставок податку на тютюновмісні продукти для нагрівання до ставок на сигарети;
- збільшення штрафів за несвоєчасну сплату узгодженого фінансового зобов'язання;
- прирівнювання ряду операцій до фактичної виплати дивідендів з нарахуванням і сплатою авансових внесків.
В АТПУ вважають, що ці зміни призведуть до посилення фіскального тиску на сумлінних платників податків, а також погіршення інвестпривабливості країни і можуть зашкодити економіці.
При цьому реалізувати план протидії розмиванню бази оподаткування та виведенню прибутку з-під оподаткування (BEPS), на думку АТПУ, слід окремо.
Контекст. Верховна Рада України прийняла 16 січня антиофшорний закон №1210 з поправками до Податкового кодексу, який передбачає норми трансфертного ціноутворення, запровадження плану дій BEPS з протидії ухиленню від сплати податків, а також підвищення низки рентних ставок.
В Європейській бізнес-асоціації повідомили, що поправки в Податковий кодекс враховують ряд зауважень з боку бізнесу, однак містять багато суперечливих норм: введення поняття «умовні дивіденди», норма про застосування принципу ділової мети.
«Бізнес очікує, що народні обранці будуть готові виправляти неточності та помилки, виявлені згодом, з такою самою швидкістю, з якою приймався закон», – прокоментували в бізнес-асоціації.
Союз Українських підприємців закликає президента Володимира Зеленського ветувати закон з поправками до Податкового кодексу. На думку союзу, поправки підвищують фіскальний тиск на сумлінних платників податків, погіршують інвестиційний клімат країни і негативно позначаться на розвитку української економіки загалом.
Також підприємці розкритикували поправку про підвищення лімітів річного доходу для 1-ї, 2-ї та 3-ї груп фізичних осіб-підприємців на спрощеній системі оподаткування.