З початку карантину (з 12 березня) і до 15 квітня кількість новостворених компаній в Україні скоротилася майже на 55% у порівнянні з цим же періодом 2019 року. Зокрема, тоді за цей час створили понад 5,4 тис. компаній, а зараз — лише 2,5 тис. Крім того, в певні дні свій бізнес закривали до 50 підприємців.
Однак, як зазначається в дослідженні компанії YouControl, деякі сфери в період карантину відчувають себе краще, ніж у цей же час минулого року.






Йдеться про компанії, які виробляють фармацевтичні препарати та матеріали (збільшилося на 600%), парфюмерно-косметичні засоби (на 100%), а також видобувають мінеральну сировину для хімічної промисловості та виробництва мінеральних добрив (на 100%).
При цьому кількість компаній з виробництва фармпродукції 2020 року зростала швидше, а кількість нових фармоптовиків практично не змінилася.
Який сектор найбільше постраждав від карантину
Найменше компаній створили у сфері неспеціалізованої оптової торгівлі, а саме — промисловими товарами, а також зернотрейдингових. Крім того, постраждали сфера оренди нерухомості, будівництво, рослинництво, транспорт.
Найактивніше закривалися в період карантину наступні сектори: оренда нерухомості, ресторанний бізнес, будівництво, торгівля товарами. Постраждала від карантину і діяльність лікарняних закладів. Незважаючи на те що з 12 березня відкрилося чотири нові медустанови, що на 34% більше, ніж у цей час 2019-го, закрилося цілих 12, а минулого року лише одна.

На думку аналітиків, найближчим часом Україна відчує негативні наслідки для економіки від припинення ділового життя.
На думку засновника і СЕО YouControl Сергія Мільмана, аби уникнути найбільш песимістичного сценарію падіння економіки країни, потрібно підтримувати існуючий бізнес, який не зазнає серйозних труднощів під час антикризової трансформації.
«Зараз бізнес очікує низки рішень від уряду, а саме спрощення оподаткування, а також появи регуляторних актів і законів, які наситять ділову активність. Якщо не спрямувати сьогодні податки на підтримку бізнесу, то завтра доведеться витратити набагато більше на біржу праці», — заявив він.
Контекст. Карантинні заходи, вжиті з метою запобігання поширенню COVID-19, змусили більшість громадян перейти на дистанційну роботу. Однак деякі з них взагалі залишилися без роботи або ж їхні прибутки істотно скоротилися через урізання зарплат на підприємствах. У зв'язку з цим уряд має намір запровадити в країні програму прямої фінансової допомоги.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Практичний кейс трьох українських компаній, які працевлаштовують людей з інвалідністю