Facebook Pixel

Варранти Яреська в дії. Скільки Україна заплатить цього місяця

Міністерство фінансів України в цьому місяці заплатить $40,75 млн за так званими «варрантами Яреська», що становить $0,01258 на кожен долар номіналу українських варантів.

Наступний такий платіж буде можливим тільки через два роки, тому, що в 2020-му було падіння ВВП, а виплати можливі тільки через зростання понад 3% на рік, уточнив Михайло Демків, фінансовий аналітик групи ICU.

«Цьому і майбутнім Мінфінам необхідно щорічно переживати за зростання економіки та платежів, які потрібно виплачувати за цими інструментами. І так до 2040 року. У разі істотного зростання економіки, виплати з інструментів (варранти. — The Page) будуть великими. На 2023-й оцінки варіюються від $190 млн (зростання економіки на 3,8%, прогноз НБУ) до $1 млрд (зростання в 5,2%, прогноз ICU)», — повідомив аналітик.

Telegram Logo

Потрібно враховувати, що щорічно таке зростання економіка країни не демонструватиме. За словами Демківа, якщо ми хочемо коли-небудь здолати бідність, то доведеться взяти до уваги, що виплати будуть більшими. Причому рахунок йтиме на мільярди доларів. Тому варранти деякі фінансисти називають податком на зростання.

Він також пояснив, що обмін існуючих боргів на варранти в 2015 році розвантажив трохи платіжний календар Мінфіну.

«$3,2 млрд (сума, на яку було знижене боргове навантаження за рахунок обміну на варранти в 2015 році. — The Page) щорічно під 7,75% це $250 млн витрат на обслуговування щорічно з 2015 року. Але тільки в 2021-му буде перша виплата майже в $41 млн», — зазначив аналітик.

Нагадаємо, що Україна викупила 10% варрантів, що перебувають в обігу за ціною, трохи вищою 86% від номіналу, тобто, з дисконтом 14% або за ціною близько $275 млн.

Коментарі

Всі новини