Під час використання вугілля замість газу компанія втрачатиме 30 копійок на кожній кіловат-годині. Фото: Finbalance
Використання «Центренерго» виключно вугілля призведе до кінця 2020 року до нарощування боргу компанії щонайменше на 2,2 млрд грн. Про це у Facebook написав глава Фонду держмайна (ФДМ) Дмитро Сенниченко.
«Розв'язати багаторічну проблему всіх шахт за рахунок майже збанкрутілого іншого державного підприємства – точно не мудре рішення», – написав він. Розпорядження Кабміну від 17 червня зобов'язати «Центренерго» закуповувати вугілля «вітчизняного» виробника замість газу – це «смертний вирок підприємству», вважає глава ФДМ.
Під час використання «Центренерго» газу собівартість кіловат-години становить 0,83 грн. Якщо використовувати тільки вугілля, то вона зросте до 1,2 грн, написав Сенниченко.
Глава ФДМ зазначив, що для державного «Центренерго» важливо давати Україні якомога більш дешеву електроенергію. Тому оптимальним рішенням він бачить використання комбінованої паливної моделі із застосуванням дешевого газу.
Також глава ФДМ запропонував Кабміну змінити рішення від 17 червня так, «щоб ми закуповували вугілля тільки державних шахт, а не будь-яких вітчизняних».
Контекст. В. о. міністра енергетики Ольга Буславець попросила РНБО ввести тимчасову заборону на використання ТЕС природного газу і мазуту як основного виду палива — щоб «у вугільних компаній не забирався ринок збуту, а шахтарі виходили на роботу й отримували зарплату».
Як повідомляли ЗМІ, фірми, що пов'язані з Ігорем Коломойським, за пів року заробили понад 4 млрд грн на продажу вугілля та газу «Центренерго», продаючи їх за цінами, що іноді вищі за ринкові.
Фонд держмайна 29 травня повернув «Центренерго» під контроль держави – наглядова рада компанії призначила в. о. гендиректора Олександра Корчинського.