Опозиційний блок ХДС/ХСС внесе до бундестагу пропозицію проголосувати з питання про постачання Києву крилатих ракет Taurus, проти чого вже багато місяців виступає канцлер Шольц. Про це повідомляє DW.
Опозиційний блок ХДС/ХСС має намір посилити тиск на уряд Німеччини у питанні про постачання Україні крилатих ракет Taurus. Фракція консервативних партій внесе пропозицію про голосування у бундестазі щодо можливості передачі Києву Taurus, повідомив її голова, голова Християнсько-демократичного союзу (ХДС) Фрідріх Мерц у вівторок, 16 січня.
Мерц сподівається і на підтримку депутатів правлячої більшості
За його словами, ця пропозиція буде внесена у другій половині дня 17 січня після доповіді уповноваженої бундестагу у справах військовослужбовців бундесверу Еви Хьогль.
«Ми оцінюємо ситуацію в Україні як все більш критичну. Українська армія на даний момент не має жодних перспектив відтісняти російські війська. У зв'язку з цим ракети Taurus могли б зробити внесок у нові успіхи ЗСУ», — упевнений лідер німецької опозиції.
Мерц висловив сподівання, що при поіменному голосуванні про постачання Taurus у бундестазі за це могли б висловитись деякі депутати правлячої коаліції, які останнім часом заявляли про необхідність надання далекобійних ракет Україні. Цим вони можуть «підкріпити справами свої слова», додав політик.
До швидкого рішення про постачання крилатих ракет Taurus Україні того ж дня закликав співголова партії «Союз-90"/"Зелені» Омід Нуріпур, яка входить до правлячої коаліції. Уряд практично щодня вивчає можливості ще більшої підтримки України, причому йдеться і про Taurus, заявив він телеканалу Welt. «Настав час» дати українцям відповідь Німеччини на їхній запит про надання таких ракет, оскільки «вони це заслужили», додав він.
Шольц не наважується на постачання Taurus вже багато місяців
Дискусії щодо необхідності передачі ракет Taurus Україні тривають багато місяців. Проти цього і досі виступає канцлер ФРН Олаф Шольц. Як вважають ЗМІ, Шольц не наважується затвердити постачання, зокрема через те, що ракети Taurus здатні досягати цілей, розташованих у глибині російської території. Крім того, як писала газета Frankfurter Allgemeine Zeitung, Берліну довелося б надавати Україні геодані чи обслуговуючий персонал, що також є серйозною проблемою.
«Можливість того, що Німеччину можуть почати розглядати як учасника війни, є легітимною причиною відмовитися від постачання певної системи зброї», — вважає видання.
Позицію канцлера різко критикують і партнери соціал-демократів з правлячої коаліції — «Союз-90"/"зелені» та Вільна демократична партія. За постачання Taurus також висловився експрезидент ФРН Йоахім Гаук.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
На столичному готелі «Україна» з’явилась арт-інсталяція, присвячена українським піхотинцям