Андрій Коболєв. Фото: УНІАН
Вірогідність збитків усіх газових компаній через падіння цін на природний газ дуже висока. Крім того, упродовж кількох місяців ціна газу на європейських хабах знижується. Порівнюючи з квітнем, травнева ціна на газ для українців теж зменшилась на 21%.
Про це заявив голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв в ефірі програми «На карантині» UA Суспільне».
Якщо ціна газу в червні та липні досягне наднизького рівня і цей рівень протримається довго, то існує висока вірогідність, що всі газові компанії країни покажуть збитки.
Андрій Коболєв
Глава «Нафтогазу України»
Існує висока ймовірність, що тенденція зниження ціни триватиме і надалі. Це залежить від формування ціни газу в Європі. Згідно з оцінкою Коболєва, тенденції на європейських ринках викликані двома головними факторами:
- надлишкова пропозиція зрідженого природного газу LNG, який надходить з Америки до ЄС. Пропозиція суттєво перевищує попит і створює сильний тиск на ціну;
- пандемія коронавірусу, яка зменшила споживання всіх ресурсів у всьому світі, і в Європі зокрема.
«Нафтогаз» пропонує скористатися низькою ціною та закачати дешевий газ до ПСГ.
«Якщо є можливість імпортувати дешевше, ніж ти сам можеш виробляти, то базове правило – імпортуй. Тому закачування газу до сховищ відбуватиметься», — підсумував Коболєв.
Контекст. Спотові ціни на природний газ у ході торгів 19 травня на європейських біржах TTF (Голландія) і ZTP (Бельгія) опустилися до $50 за тисячу кубометрів. Зокрема, на нідерландському газовому хабі TFT, до якого прив'язані ціни на газ для населення в Україні, опустилися до $52,5 за тис. кубометрів.