Facebook Pixel

Винищувачі для України — заява Парламентської асамблеї НАТО

Винищувачі для України — заява парламентської асамблеї НАТО

Винищувачі для України — заява парламентської асамблеї НАТО

Парламентська асамблея НАТО в понеділок пообіцяла «непохитну» підтримку України та закликала лідерів Альянсу прискорити постачання винищувачів та іншої військової техніки, необхідної Києву для боротьби з російською агресією.

Quote«Війна росії має на меті зруйнувати демократію в Україні та, як наслідок, підірвати цінності, які є основоположними для НАТО та всього демократичного, цивілізованого та мирного світу. Необхідно збільшити та прискорити політичну, військову, розвідувальну, фінансову, навчальну та гуманітарну підтримку та продовжувати цю підтримку стільки, скільки потрібно для перемоги та відновлення України в її повній територіальній цілісності», – зазначили депутати ПА НАТО.

Вони також закликали саміт підтвердити «законне місце країни в НАТО й що Україна стане членом Альянсу».

З цією метою уряди та парламенти Альянсу мають погодити подальші важливі кроки на шляху до членства України в НАТО та підкреслити «необхідність твердих гарантій безпеки для України до набуття нею членства в НАТО.

Quote«Ми й далі підтримуватимемо Україну стільки, скільки буде потрібно. Сьогодні мужнім опором російській агресії Україна захищає нашу спільну безпеку, наші цінності та заснований на правилах міжнародний порядок. На карту поставлено майбутнє цього міжнародного порядку», – заявила президентка ПА НАТО Жоель Гарріо-Майлам.

Заступник генерального секретаря НАТО Мірча Джоана запевнив Асамблею, що під час зустрічі у Вільнюсі лідери Альянсу надішлють «рішуче повідомлення» щодо подальшої підтримки України.

Quote«Ми маємо й далі підтримувати Україну. Якщо путін переможе, це стане величезною трагедією для героїчного народу України, але це також зробить Європу менш безпечною, і це дасть сигнал іншим авторитарним лідерам, що вони можуть досягти своїх цілей, використовуючи силу… Це зробить увесь світ вразливішим», – сказав Джоана.

Виступаючи на засіданні відеозв’язком з України, міністр оборони Олексій Резніков назвав системи протиповітряної оборони та бронетехніку першочерговими потребами країни в оснащенні.

Quote«Підтримка України в цій війні на 100% відповідає інтересам ваших країн і громадян, яких ви представляєте… Ми боремося за цивілізаційні та європейські цінності. Верховенство сили не може перемогти верховенство права», — сказав Резніков.

Визнаючи, що «російська держава за нинішнього режиму є терористичною», Асамблея закликала лідерів НАТО «розширяти масштабні, руйнівні та стійкі санкції стільки, скільки буде потрібно, поки росія не виведе всі свої війська з усієї території України».

Парламентська асамблея закликала до «всеосяжної програми допомоги, подібної плану Маршалла, для відновлення процвітаючої України, міцно прив’язаної до ліберально-демократичної сім’ї націй».

Крім того, ПА НАТО висловила рішучість притягнути російський режим і «його співагресорів у білоруському режимі» до відповідальності «за злочин агресії, військові злочини, злочини проти людяності та акти геноциду, вчинені в Україні».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉