«Одеський припортовий завод» (ОПЗ) продовжив на три місяці договір про давальницьку переробку природного газу з підприємством «АгроГазТрейдинг» (АГТ). За цією схемою підприємства співпрацюють вже 250 днів. Вона дозволила ОПЗ відновити роботу після 16 місяців простою.
Договір продовжений до кінця червня 2020 року. За час його дії на ОПЗ було перероблено 445 млн кубометрів газу, що дозволило виготовити 550 тис. тонн карбаміду і 50 тис. тонн аміаку. На експорт пішло 89,8% від загального обсягу виробленого карбаміду та 85,2% аміаку.
Найбільшими імпортерами карбаміду, виробленого на ОПЗ, є Індія – 241,2 тис. тонн, Танзанія – 75,9 тис. тонн і Туреччина – 74,9 тис. тонн. Основні обсяги аміаку поставлені в Туреччину – 21,2 тис. тонн, Грецію – 16,4 тис. тонн та Іспанію – 3,5 тис. тонн.

Завдяки тому, що в угоді з АГТ у вартість переробки додано $1 і $1,5 за тонну аміаку і карбаміду відповідно, ОПЗ зміг акумулювати додаткові кошти у розмірі 20,3 млн грн, які були перераховані у рахунок погашення заборгованості перед «Нафтогазом».

Контекст. У січні відбувся один з найгучніших скандалів, пов'язаних з управлінням державними підприємствами. Три людини намагалися дати главі Фонду держмайна Дмитро Сенниченко $5 млн хабара. За ОПЗ в очікуванні запланованої на кінець року приватизації борються декілька груп впливу. Цей інцидент може стати лише першим ділом подібного масштабу, відзначають експерти.
На початку березня наглядова рада ОПЗ скасувала конкурс на давальца. Його виграла компанія Ігоря Коломойського, Віталія Хомутинника і Павла Фукса «Укрнафтобуріння». Постачальником залишився «АгроГазТрейдинг», хоча компанія Коломойського пропонувала ціну на $30 млн більше.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Практичний кейс трьох українських компаній, які працевлаштовують людей з інвалідністю
Угода про надра між Україною та США: перші юридичні висновки та потенційні наслідки