Facebook Pixel

Лукашенко дозволив страчувати чиновників за держзраду

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко підписав закон «Про зміну кодексів з питань кримінальної відповідальності», який передбачає страту за держзраду для чиновників. Про це пише пропагандистський канал «Пул первого».

Документ накладає кримінальну відповідальність за зраду державі, вчинену посадовцем, та передбачає застосування смертної кари за зраду державі.

За низку злочинів «антидержавної спрямованості» встановлюється додаткове покарання у вигляді штрафу до 50 тис. базових величин.

Також у Білорусі запроваджується кримінальна відповідальність за «пропаганду тероризму, дискредитацію Збройних Сил, інших військ та військових формувань, воєнізованих організацій та порушення вимог щодо захисту державних секретів».

Термін затримання підозрюваних у скоєнні «зради державі, змові чи інших діях з метою захоплення державної влади, шпигунстві та агентурної діяльності» збільшується з трьох до десяти діб.

Контекст. Відповідний закон білоруські депутати затвердили наприкінці лютого цього року. Білорусь залишається єдиною країною Європи, де законодавчо зберігається смертна кара. Її застосовують кілька разів на рік. Диктатор Лукашенко неодноразово заявляв, що не може прибрати її із законодавства, оскільки це «воля народу». Хоча насправді білоруський народ мав змогу офіційно висловитися із цього питання на референдумі в 1996 році.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉