Facebook Pixel

ОГХК отримала право добувати титан на відібраному у Фірташа родовищі

AT OGKH. Фото: privatization.gov.ua

AT OGKH. Фото: privatization.gov.ua

«Об'єднана гірничо-хімічна компанія» (ОГХК) отримала право на геологічне вивчення та дослідно-промислове розроблення Селищанського родовища титанових руд у Малинському та Коростенському районах Житомирської області.

ОГХК оплатила повну вартість спеціального дозволу на розроблення родовища терміном на п'ять років, підтвердили у Фонді державного майна України виданню Nadra.

Однак на сайті Державної служби геології та надр України немає інформації про видання документа.

Отже, ОГХК натепер має три спеціальні дозволи на розроблення родовищ. Це:

Telegram Logo
  • Малишевське родовище ділянки Західна, Центральна та Східна;
  • Межиріченське родовище ділянки Осикова, Букинська і Юрська;
  • Селищанська ділянка.

Контекст. Тендер на розроблення Селищанського родовища титанових руд відбувся в середині квітня. Переможцем було визнано ТОВ «Межиріченський гірничо-збагачувальний комбінат», чия сума тендерної пропозиції становила 50,1 млн грн.

4 серпня 2021 року Держгеонадр наказом №569 позбавила комбінат дозволу на розроблення ділянки титанових руд, призначивши переможцем ОГХК.

Згідно з інформацією Group DF, підставою для перегляду рішення був лист ОГХК в Держгеонадр. У ньому держпідприємство висунуло звинувачення ГЗК, зокрема в «фінансуванні тероризму та діях в інтересах РФ». Group DF буде оскаржувати в суді рішення Держгеонадр, направивши у відомство листа з вимогою переглянути незаконне рішення.

ОГХК — держкомпанія, яка виробляє титанову сировину. Підприємство реалізує продукцію більш ніж до 30 країн світу, зокрема до ЄС, Китаю, Туреччини, США, країн Африки.

ОГХК розпочала діяльність із серпня 2014 року. Тоді Кабінет Міністрів вирішив передати підприємству в управління майнові комплекси Вільногірського гірничо-металургійного комбінату та Іршанського гірничо-збагачувального комбінату.

У 2019 році стартував процес приватизації ОГХК. Компанію передали в управління ФДМ, після чого безуспішно намагалися кілька разів продати. Найближчий аукціон із продажу ОГХК призначений на 29 жовтня.

Коментарі

Всі новини