Facebook Pixel

ДБР прийшло з обшуками в майже 50 облгазів: у чому причина і що шукають

Автор
У ДБР виявили наявність масштабної корупційної схеми. Фото: ДБР

У ДБР виявили наявність масштабної корупційної схеми. Фото: ДБР

Слідчі Держбюро розслідувань 3 червня провели 47 обшуків у будинках Міністерства енергетики, Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, офісах 37 приватних операторів газорозподільних систем. Обшуки проводилися і за місцем проживання ексчиновників Міненерго, інформує пресслужба ДБР.

Причина обшуків — у ДБР виявили наявність масштабної корупційної схеми. Вона полягає у безкоштовній передачі газорозподільних систем, що належать державі в особі Міненерго, у приватні руки.

Слідство заявляє, що у 2017 році чиновники Міненерго вступили в змову з облгазами, переслідуючи корупційні цілі. Після цього чиновники уклали договори з 37 приватними структурами, яким дозволили безкоштовно використовувати державне майно. Як наслідок держава зазнала збитків, які оцінюються в 1,5 млрд грн.

Під час досудового розслідування на причетність перевіряється ряд осіб, зокрема:

Telegram Logo
  • ексчиновники Міненерго;
  • керівники приватних структур — операторів ГРС;
  • кінцеві бенефіціари операторів.

Контекст. Нагадаємо, що наприкінці квітня 2021 року ДБР прийшло з обшуками на підприємства експрезидента Порошенка. Тоді слідчі вели розшук доказів у рамках кримінального провадження за фактами закупівлі Міністерством оборони військової техніки у підприємств, кінцевим бенефіціаром яких є колишній глава держави.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини