Facebook Pixel

«Схеми» розповіли, як завдяки одному листу Нацполіції десяток причалів та острів перейшли до приватних рук

Київський юрист та за сумісництвом співвласник фірми «Українське бюро річних портів» Костянтин Бойко став власником десятка дніпровських причалів та цілого Оболонського острова завдяки одному єдиному листу з Національної поліції України, повідомляють журналісти програми «Схеми». Розслідувачі пов’язують чоловіка з на той час главою столичної поліції Андрієм Крищенком.

Як спрацювала схема

Як повідомляється, на початку літа 2018 року Бойко звернувся до поліції із заявою, що знайшов «загублені права власності» на 16 гідротехнічних споруд, що розташовані у Києві та на околицях міста. Він запропонував правоохоронцям потримати ці об’єкти «на тимчасовому зберіганні» за власний рахунок.

В поліції за результатом перевірки виявили, що вказані об’єкти дійсно нічийні. З огляду на це Нацпол попросив Бойка стати «зберігачем» усіх 16 споруд.

Quote«Прошу вас як заявника забезпечити зберігання в межах чинного законодавства України майнових прав на гідротехнічні споруди», – вказано у відповіді Нацполіції.

З листом, отриманим від правоохоронців, юрист-бізнесмен уже звернувся до приватних реєстраторів і його майнові права на 11 споруд були внесені до Держреєстру.

Чим заволодів Бойко

За даними «Схем», Бойку вдалось отримати у свою власність, продавши своїй фірмі:

  • причал під Оболонською набережною біля парку «Наталка» (площа понад 4 тис. кв. м; купив за 272 тис. грн),
  • причали на Рибальському острові (площа 3,4 тис. кв. м; купив за 17 тис. грн),
  • Оболонський острів (площа – майже 143 тис. кв. м).

Ще вісім об’єктів наразі знаходяться «на зберіганні» у юриста-бізнесмена:

  • причал поліцейської бази відпочинку «Динамо» під Вишгородом,
  • вихід до берега на Дніпрі у селі Витачів в Обухівському районі,
  • причал річкового порту у селі Трипілля в Обухівському районі,
  • вихід до берега в одному з садових товариств у заплаві Дніпра у дачному районі столичних Осокорків;
  • дамба на озері Алмазному на Троєщині;
  • вихід до води на Рибальському острові в районі вулиці Набережно-Хрещатицької;
  • причал на Оболоні, який використовують любителі вітрильного спорту та учні спортивної школи олімпійського резерву;
  • дамба півострова, яка огинає затоку Собаче гирло, також на Оболоні.

До чого тут Крищенко

Тоді, коли Бойко звернувся до столичної поліції, її очільником був Крищенко. Журналісти «Схем» дійшли висновку, що у Бойка є ще дві фірми, одну з них він заснував спільно з Юрієм Шальнєвим. Чоловік родом із Горлівки, до 2007 року працював у київський поліції. У Горлівці його сусідом був на той час майбутній глава поліції Києва Крищенко. Також журналісти встановили, що Шальнєв пізніше був водієм свого земляка.

До того ж розслідувачі наголошують на тому, що Крищенка з Бойком пов’язує один із об’єктів, який наразі перебуває «на зберіганні» у першого. Йдеться про причал бази відпочинку «Динамо». Ще коли Крищенко керував столичною поліцією, в декларації він зазначав, що є главою Київської міської організації фізкультурно-спортивного товариства, яке розпоряджається цією територією.

Журналісти «Схем» запросили коментарі всіх фігурантів свого розслідування. Відповіді поки що не надійшло.

Додатково. 23 вересня Андрія Крищенка було призначено заступником голови Київської міської адміністрації Віталія Кличка. Він відповідатиме за муніципальну безпеку, цивільну оборону та взаємодію з поліцією.

Подякувати 🎉