IT

Новий витік персональних даних: у Telegram продають базу на 26 млн українців

Хакери продають у Telegram приватні дані українців. Фото: Pixabay

Хакери продають у Telegram приватні дані українців. Фото: Pixabay

Кіберзлочинці виставили на продаж базу даних із 26 млн українських водійських посвідчень та 4,7 млн фото у форматі системи управління базами даних Cronos, повідомляє «Україна кримінальна».

«Можливо, це та сама база, з операторами якої та Telegram-ботом борються правоохоронці вже кілька місяців», — йдеться в повідомленні.

Згідно з даними Telegram-бота, загалом у базі 327 млн різних записів і 4,5 млрд логінів і паролів.

Telegram Logo

Наприкінці вересня 2020 року злочинці почали продаж баз виборців для місцевих виборів. Вони обіцяють видати точні дані: область, місто, село, район, мікрорайон і певні вулиці. Також кіберзлочинці розкриють імена, дати народження, телефони й адреси.

Водночас повідомляється, що в Одеській області нібито було встановлено зловмисника, який незаконно отримав доступ до реєстрів страхових компаній, а також затримано групу осіб, які продавали бази даних банківських установ. Одну людину затримали, вісьмом повідомили про підозру.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Контекст. У травні 2020 року повідомлялося, що в мережу було злито базу даних із 26 млн водійських посвідчень. 18 і 19 червня в різних регіонах України було здійснено 36 обшуків. Правоохоронці виявили велику кількість файлів, які містили персональні дані громадян України, фрагменти баз даних державних, банківських і комерційних установ.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини