Facebook Pixel

Кіберполіція обшукала рекламні агентства через піратські онлайн-кінотеатри

Фото: Кіберполіція

Фото: Кіберполіція

Кіберполіція, Нацполіція та департамент патрульної поліції провели обшуки в офісі міжнародної компанії MGID. Обшуки відбулися в рамках досудового розслідування роботи ресурсів з піратським контентом.

Згідно з повідомленням Кіберполіції, на території України працюють онлайн-кінотеатри, що надають доступ до фільмів та серіалів, не маючи дозволів від правовласників, що порушує авторські та суміжні права.

Сайти з піратським контентом отримували дохід від розміщення реклами. Зокрема, на них були розміщені посилання на рекламні агенції, які надають послуги з розміщення реклами на вебресурсах. Таким чином вони фінансували протиправну діяльність онлайн-кінотеатрів.

Telegram Logo

Правоохоронці провели обшуки в кількох рекламних агенціях у центрі Києва, співробітники яких на електронні гаманці адміністраторів сайтів перераховували кошти за розміщення реклами.

Кіберполіція вилучила серверне обладнання, комп’ютери та документи, які свідчать про причетність до кримінального правопорушення. Також було вилучено гроші, які могли бути платою за рекламу. Крім того, встановлено, що ці агенції розміщали рекламу онлайн-казино на сторінках кінотеатрів, чим підтримували нелегальний в Україні гральний бізнес.

Однак, як зазначають у компанії MGID, такі дії правоохоронців були протиправними та є тиском правоохоронців на бізнес.

Як зазначається в заяві компанії, представники Нацполіції перешкоджали спробам фото- та відеозйомки, а також вилучили техніку, яка не була предметом обшуку, згідно з постановою суду. Крім того, в MGID заявили, що були вилучені особисті кошти співробітників.

Також обшуки відбулися вдома у генерального директора компанії Сергія Денисенка.

У компанії відкидають звинувачення у співпраці з піратськими стримінговими сервісами. Водночас підкреслили, що MGID працює в межах закону.

Крім того, у MGID стверджують, що в ухвалі Печерського суду Києва була відсутня об’єктивна сторона опису злочину. Також компанія планує звернутися до суду щодо протиправних, на її думку, дій правоохоронців.

Контекст. У жовтні минулого року міжнародні антипіратські групи знищили плеєр Moonwalk. Його використовували близько 80% піратських сайтів російськомовного інтернету, включно з тими, які працювали в Україні. Найвідомішими з них були HDrezka, Baskino, «ГидОнлайн» і Kino Go. Сам Moonwalk повідомив, що він «ніколи не запрацює знову».

Спецоперацію в Нідерландах провели спільно BREIN (Голландський фонд захисту авторських прав), американські ACE (Альянс креативності та розваг) і MPAA (Американська асоціація кінокомпаній). Вони добилися відключення серверів, арешту та конфіскації майна, а також розкриття даних, що стосуються пов'язаних з Moonwalk юридичних осіб.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини