Facebook Pixel

Новий управитель «Межигір’я» пов‘язаний із олігархом-втікачем Сергієм Курченком — «Схеми»

Сергій Коренєв. Фото: Радіо Свобода

Сергій Коренєв. Фото: Радіо Свобода

У березні новий управитель колишньої резиденції Віктора Януковича «Межигір’я» та керівник «Депт Фінанс» і співвласник «Скомпані» Сергій Коренєв викупив на аукціоні пул активів збанкрутілого Брокбізнесбанку за 15,6 млн грн. Про це повідомляється у розслідуванні програми «Схеми: корупція в деталях».

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб Брокбізнесбанку встановив ціну на пул активів у 23,8 млрд грн. Однак Корнєву вдалося зменшити цю цифру до 0,06% від балансової вартості активів.

Керуючий партнер інформаційного агентства «Фінансовий клуб» Руслан Чорний розповідає, що активи таких банків зазвичай викуповують особи, пов’язані із власниками структур. Таким чином Корнєва пов’язують з олігархом Сергієм Курченком, який володів 80% акцій Брокбізнесбанку.

Telegram Logo

Сам Коренєв в інтерв’ю «Схемам» заперечив будь-який зв’язок з Курченком.

«Нічого нас не пов’язує. Ми звичайна фінансова компанія, яка займається факторингом, ось, викупом прав по кредитам. Якщо ви поглянете по Prozorro, то ми не тільки Брокбізнесбанк купили. Це чисто, як кажуть, наша удача, що ми купили цей портфель і зараз над ним працюємо», розповів Коренєв.

«Швидще за все, що вони дійсно можуть бути пов’язані з реальними власниками цих активів, вони викуповують свої активи за безцінь» — додав Чорний.

Контекст

29 травня «Скомпані» виборола у конкурсі Агентства з розшуку та управління активами право управління заарештованою резиденцією Віктора Януковича «Межигір’я».

Іншого співвласника «Скомпані» Олексія Вороненка пов’язують з членом «Опозиційного блоку» Євгеном Мураєвим.

У міжнародній організації Transparency International, яка наглядає за АРМА, закликали Агентство провести новий конкурс.

Коментарі

Всі новини