10 жовтня Виконавча рада Світового банку схвалила створення фонду фінансового посередництва для підтримки України, внески до якого очікуються від США, Канади і Японії. Про це повідомляє Reuters.
Єдине заперечення проти голосування надійшло від росії.
Фонд, яким керуватиме Світовий банк, допоможе виконати зобов'язання країн «Великої сімки» надати Україні до кінця року до $50 млрд додаткового фінансування, оскільки вона продовжує боротися з російським вторгненням.

Точні суми, які нададуть США, Японія і Канада, ще уточнюються, але вони будуть забезпечені відсотками від заморожених російських суверенних активів, повідомило одне з джерел.
Голосування Світового банку відбулося наступного дня після того, як посли Європейського Союзу погодилися надати Україні до 35 млрд євро як частину в більшому запланованому кредиті від країн «Великої сімки», також забезпеченому доходами від заморожених активів російського центрального банку.
Джош Ліпський, старший директор Центру геоекономіки Атлантичної ради, заявив, що ці два кроки дозволять країнам G7 надати Україні значний фінансовий поштовх і виконати обіцянки, дані на саміті лідерів G7 у червні.
«Це сума, яка змінює правила гри», — сказав він, зазначивши, що витрати України на війну у 2023 році становитимуть близько $80-90 мільярдів доларів. «Це реальні ресурси на місцях, які можуть змінити ситуацію».
Президент Світового банку Аджай Банга заявив у травні, що він абсолютно відкритий для ідеї керування кредитним фондом G7 для України, забезпеченим доходами від іммобілізованих російських суверенних активів — принаймні для невійськових цілей. Активи були заморожені невдовзі після початку повномасштабного російського вторгнення в Україну.
У травні Банга заявив, що Світовий банк має великий досвід в управлінні подібними невійськовими донорськими фондами, в тому числі для Афганістану. Він говорить, що міг би повторити цю роботу для надання кредиту Україні.
Новий фонд дозволить неєвропейським країнам брати участь у ширшому кредиті.
У червні «Велика сімка» та ЄС оголосили, що нададуть Україні кредит у розмірі $50 млрд, який обслуговуватиметься за рахунок прибутків, отриманих від російських активів, заморожених на Заході.
Понад дві третини цих активів, близько 210 мільярдів євро, застрягли в 27 країнах ЄС, і більшість із них знаходяться на зберіганні в бельгійському депозитарії Euroclear.