Facebook Pixel

Україна погодила з Румунією та Словаччиною умови імпорту зерна

Україна погодила з Румунією та Словаччиною умови імпорту зерна

Україна погодила з Румунією та Словаччиною умови імпорту зерна

QuoteМіністри сільського господарства Словаччини та України домовилися створити систему ліцензування торгівлі зерном, що дозволить скасувати заборону на імпорт чотирьох українських товарів до Словаччини. Про це повідомило Reuters. «Міністри домовилися про створення системи торгівлі зерном на основі видачі та контролю ліцензій. Поки ця система не запрацює і не буде повністю протестована, заборона на імпорт чотирьох товарів з України залишається чинною», — йдеться у повідомленні словацького Мінсільгоспу.

Ліцензії для румунських імпортерів

Міністри сільського господарства Румунії та України Флорін Барбу та Микола Сольський узгодили жорсткий новий механізм, за яким до Румунії знову можна імпортувати чотири види зернових. Нова система зобов’яже українських та румунських фермерів отримувати ліцензії.

Йдеться про систему ліцензування компаній-експортерів та імпортерів.

Експортні ліцензії для українських компаній почнуть діяти через 30 днів, протягом яких Румунія також розробить чітку процедуру ліцензування для румунських фермерів і переробників.

Інше узгоджене правило полягає в тому, що імпорт здійснюється лише фермерами та переробниками, а не посередниками, кажуть джерела з румунського Мінсільгоспу.

Quote«Фермер, який хоче імпортувати, наприклад, 1000 тонн соняшнику з України, повинен довести, що у нього немає такої кількості і що без цього його тварини не можуть прожити», — пише Europa Libera Romania.

Влада перевірить запаси аграріїв, які просять імпортувати зерно з України.

Ще одна умова — отримання сертифіката якості. Фермер повинен буде віднести зразок імпортованих товарів до Національного ветеринарно-санітарного органу та органу безпеки харчових продуктів, де він має отримати сертифікат, який засвідчує, що товари є якісними та не містять заборонених пестицидів.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉