Facebook Pixel

Обов'язковий ПЛР-тест і самоізоляція: Україна посилює правила в'їзду

Україна з серпня змінює правила перетину кордону. Так, невакциновані українці та іноземці, які в'їжджають до країни, повинні пройти ПЛР-тестування на коронавірус, а ті, хто приїжджає з Росії та Індії, — 14-денну самоізоляцію.

Таке рішення Кабінет міністрів ухвалив на засіданні 28 липня. Постанова набуде чинності через сім днів після публікації, повідомив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

«Самоізоляція або обсервація невакцинованих проти COVID-19 сприятиме контролю і зменшить шанс нового спалаху. Для громадян України, які виїхали до моменту набрання постановою чинності, повернення додому буде безперешкодним. З набранням чинності постанови громадяни України продовжать безперешкодно перетинати кордон за наявності хоча б одного щеплення проти COVID-19».

Віктор Ляшко

Віктор Ляшко

міністр охорони здоров'я України

За словами Ляшка, якщо іноземці не мають повного курсу вакцинації, то вони повинні надати негативний ПЛР-тест на коронавірус і страховий поліс. Якщо українці не матимуть однієї дози вакцини, а іноземці — повного курсу, то їм запропонують встановити застосунок «Вдома». Якщо тест покаже позитивний результат, вони повинні будуть пройти самоізоляцію або відправитися на лікування.

Що стосується українців та іноземців, які прибули з РФ і Індії, де активно поширюється штам «Дельта», і провели там останній тиждень, вони підлягатимуть обов'язковій самоізоляції чи обсервації протягом 14 днів і не зможуть її достроково припинити.

Quote«Новий штам коронавірусу «Дельта» активно поширюється в Європі. Великий спалах фіксується в РФ. Ми пропонуємо нові правила перетину кордону, щоб знизити можливість поширення вірусу на території України. Також завдяки цим змінам ми зможемо проводити більш якісні епідрозслідування в разі виявлення носія», — заявив Ляшко.

Контекст. 2 липня в Україні почали діяти посилені правила карантину через поширення штаму коронавірусу «Дельта».

Подякувати 🎉