Facebook Pixel

В Україні набули чинності нові правила використання РРО: що потрібно знати підприємцям

В Україні 17 вересня набули чинності важливі зміни в порядку застосування РРО/ПРРО, що передбачені наказом Мінфіну №427 від 26 липня 2021 року. Вони стосуються реєстрації, програмування та оренди РРО.

Підприємцям буде потрібно попередньо програмувати РРО, однак така норма стосуватиметься лише підакцизних товарів. Водночас до цих товарів скасовується вимога програмування ставки податків та зборів. Під час перевірок підприємці повинні будуть надавати акти про видавання коштів та акти скасування помилково проведеної операції через РРО.

Також Мінфін скасував правило відповідності сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків, зазначених у денних звітах РРО. Зокрема, підприємці зможуть реєструвати РРО навіть у разі анулювання ліцензії на право здійснення господарської діяльності.

Компаніям не можна застосовувати ПРРО під час оптової або роздрібної торгівлі пальним. Також підприємці можуть встановити ПРРО на власні чи орендовані пристрої.

Контекст. У вересні 2019 року парламент ухвалив у першому читанні проєкт закону, який ініціював впровадження програмного РРО поряд із класичним касовим апаратом.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉