Facebook Pixel

Нові критерії економічного бронювання запропонували депутати ВР

17 червня 2024 року народні депутати України зареєстрували законопроєкт №11331-1 «Про промислову політику та забезпечення безперервності підприємницької діяльності в умовах військового стану з економічного бронювання».

Депутати пропонують доповнити Закон України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21.10.1993 № 3543-XII положенням, яке дозволить підприємствам бронювати військовозобов'язаних працівників:

  • з середньомісячною зарплатою військовозобов'язаного працівника від 12 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлених на 1 січня календарного року. У 2024 році — це 36 336 грн;
  • у яких немає заборгованості з виплати зарплати, сплати загальнодержавних та/або місцевих податків, зборів та/або інших обов’язкових платежів.

Нагадаємо, що Уряд удосконалив систему бронювання військовозобов'язаних в умовах воєнного стану. Федерація роботодавців України (ФРУ) повідомила, що спільно із Міністерством економіки вона працювала над змінами порядку бронювання.

Quote«Ці зміни необхідні для прогнозованої та стабільної роботи промислових підприємств, критичних для економіки та забезпечення потреб ЗСУ», – заявили у ФРУ та відзначили позитивні новації для бізнесу.

Підприємства оборонно-промислового сектору, які уклали контракти на виконання певних завдань для Збройних сил України та інших військових формувань, тепер можуть отримати максимальний рівень бронювання – 100% від чисельності персоналу.

Подякувати 🎉