Кількість підтверджених випадків COVID-19 в Україні на початку жовтня 2023 року перетнула позначку 4 тисячі, при тому, що тижнем раніше реєстрували 2,5 тисячі. На жаль, нова хвиля охопила і дітей до 17 років. Про це пише Центр громадського здоров’я в з посиланням на Ігоря Кузіна – заступника міністра охорони здоров'я, головного державного санітарного лікаря України.
Хто хворіє на COVID-19 частіше та в яких регіонах епідемія зростає
Це тільки початок сезону епідемій, кількість хворих на COVID-19 буде зростати до кінця листопада, а потім на зміну одному вірусу прийде традиційний грип, додав головний санлікар.
«Серед негативних тенденцій, які ми зараз спостерігаємо, — частіше хворіють діти до 17 років. В абсолютних цифрах це 302 дитини за останній тиждень», — каже головний державний санітарний лікар України.
Лідерами за темпами розповсюдження нової хвилі епідемії серед школярів є три області:

- Миколаївська область – кількість хворих зросла в 4 рази;
- Винницька — зростання в 3 рази;
- Харківська — майже у 2,5 рази.
На жаль, зростає і кількість летальних випадків. На початку жовтня лікарі зафіксували 9 летальних випадків серед осіб віком 65+ років.
Кому варто оновити вакцинацію від COVID-19
Хоча пандемію COVID-19 у світі офіційно подолали, в групі ризику важкого перебігу COVID-19 перебувають особи:
- старші 60 років;
- із серйозними супутніми захворюваннями;
- медичні працівники.
Їм Ігор Кузін радить зробити четверту та п’яту дозу вакцинації – сезонні «бустери».
Проте 12 млн українців пропустили і третій бустер: його термін прийшов на початку 2022 року, напередодні повномасштабного вторгнення. Другу дозу вакцини не отримали 880 тис. українців.
Головний санітарний лікар радить не нехтувати вакцинацією від COVID-19. МОЗ рекомендує надолужити пропущені вакцини та бустер за першої можливісті. Мінімальний інтервал до введення першої бустерної дози становить щонайменше 5 місяців для дорослих та 6 місяців для дітей.
Де можна отримати щеплення від COVID-19?
В Україні продовжують працювати всі пункти щеплення в закладах охорони здоров’я, вся інфраструктура збережена.
За даними МОЗ, в поліклініках та лабораторіях ще є понад 5 млн доз вакцин.