Норвезька компанія Haltbakk Bunkers відмовляється заправляти кораблі США після перепалки в Білому домі між Дональдом Трампом, Джей Ді Венсом та Володимиром Зеленським.
Про це повідомляє видання Kystens Næringsliv.
Haltbakk Bunkers відмовляється заправляти американські кораблі: деталі
Haltbakk Bunkers припиняє всі продажі палива збройним силам США. Відмова набуває чинності негайно і поширюється на судна, які заходять в норвезькі порти. Також Haltbakk Bunkers закликає всі норвезькі та європейські компанії наслідувати їх приклад.

«Сьогодні (28 лютого. —
) ми стали свідками найбільшого shit-show, яке коли-небудь демонструвалося в прямому ефірі нинішнім американським президентом і його віцепрезидентом. Велика заслуга президента України, який стримався і зберігав спокій, навіть попри те, що США влаштували пронизливе телешоу. Від цього нас нудило», — зазначив одноосібний власник Haltbakk Bunkers Гуннар Гран.

Повідомлення Haltbakk Bunkers
Він також розповів журналістам, що після повномасштабного вторгнення рф компанія відмовилася продавати паливо росіянам.
«Це означало, що багато наших конкурентів отримали великий додатковий дохід. Ми втратили багато доходів. Але у нас є моральний компас. Зараз США виключені через їхню поведінку щодо українців», — сказав Гран.
Він повідомив, що у Haltbakk Bunkers працює багато українських співробітників, і він знає, як жахливо ця війна впливає на них та їхні родини.
Попри це, Гран не вірить, що бойкот матиме значний влив і «когось засмутить».
За його словами, військово-морські кораблі Сполучених Штатів не підпадають під дію угод компанії з НАТО. У Норвегії кораблі отримують пальне від постачальника, який купує в таких компаніях, як Hatlbakk bunkers.
Водночас міністр оборони Норвегії Торе Оншуус Сандвік зазначив, що дії компанії «не відповідають політиці норвезького уряду».
«Ми бачили повідомлення, які викликають занепокоєння щодо підтримки кораблів ВМС США в Норвегії. Це не відповідає політиці норвезького уряду. Я можу підтвердити, що всю запитувану підтримку надано. США та Норвегія підтримують тісну та міцну співпрацю в галузі оборони. Американські сили продовжуватимуть отримувати необхідне постачання та підтримку від Норвегії», — сказав він.
Нагадаємо, 28 лютого президент України Володимир Зеленський посварився перед камерами з президентом США Дональдом Трампом та віцепрезидентом Джей Ді Венсом. Перепалка почалась зі слів Зеленського про необхідність надати Україні гарантії безпеки та активно включити Київ до переговорного процесу.