НКРЕКП перевірить облгази: пригрозила порушникам штрафами й анулюванням ліцензій

Регулятор у вересні 2020 року планує невиїзні перевірки постачальників газу, які несвоєчасно опублікували ціни на газ. Про це у відповідь на запит The Page повідомили в Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

«У разі встановлення факту недотримання постачальниками природного газу положень підпункту 5 пункту 6.2 Типового договору щодо опублікування на сайті детальної інформації про зміну ціни на природний газ із порушенням строків НКРЕКП найближчим часом, у вересні 2020 року, здійснить позапланові невиїзні перевірки таких постачальників газу», – повідомила член НКРЕКП Ольга Бабій.

У разі виявлення порушень законодавства НКРЕКП зможе застосувати санкції у вигляді накладання штрафу, зупинення чи анулювання ліцензії.

Telegram Logo

Вид і розмір санкцій визначать після встановлення факту порушення та за результатами розгляду акта перевірки на відкритому слуханні НКРЕКП. Раніше регулятор повідомляв, що максимальний штраф за подібне порушення становить 850 тис. грн.

Регулятор нагадав, що публікація цін на природний газ, за якими здійснюватиметься газопостачання побутових споживачів, є зобов’язанням постачальника. Наразі у НКРЕКП є підстави стверджувати, що деякі постачальники не виконують положень Типового договору, що зі свого боку є підставою для здійснення позапланових перевірок.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Контекст. Клієнти постачальників газу, які своєчасно не опублікували ціни на газ на поточний місяць, звернулися до НКРЕКП зі скаргами. НКРЕКП була змушена окремо нагадати постачальникам про вимогу дотримуватися умов нового ринку газу й опублікувати тарифи. Чинним законодавством передбачено, що газопостачальні компанії мають публікувати ціни на газ за 5 днів до початку місяця.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини