Facebook Pixel

НКЦПФР попередила про шахрайський «Український народний банк»

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) попереджає про фіктивний інвестиційний проєкт неіснуючого «Українського народного банку».

Як повідомляє НКЦПФР, дані про «Український народний банк», розміщені за посиланням https://unb.name, відсутні у Державному реєстрі банків і є шахрайством.

«У Державному реєстрі банків, який веде Національний банк і містить відомості про державну реєстрацію усіх банків, відсутня інформація про «Український народний банк». Відповідно до закону «Про банки і банківську діяльність», банком може називатися тільки юридична особа, яка має банківську ліцензію, відомості про яку внесені до Державного реєстру банків», — пояснили в НКЦПФР.

Telegram Logo

Вкладення у зазначений банк створюють ризики втрати громадянами коштів через фінансову та інвестиційну необізнаність. Інформацію про потенційну протиправну діяльність на території країни спрямовано до правоохоронних органів.

У Державному реєстрі випусків цінних паперів, який веде НКЦПФР, також відсутні відомості про реєстрацію випуску акцій емітента з назвою «Український народний банк».

«При спробі придбати акції даного проєкту через його вебсайт, користувачеві пропонуються три варіанти оплати за акції: Money Storage, Perfect Money і оплата у криптовалюті Bitcoin. Функція оплати банківською картою нібито передбачена, але не працює. Доступні користувачеві варіанти оплати є електронними гаманцями, платежі за якими практично неможливо відстежити і встановити, куди було переведено кошти клієнта», — зазначили в НКЦПФР.

Також на сайті https://unb.name відсутня інформація про юридичну особу та підстави надання нею інвестиційних послуг. В особистому кабінеті користувача є посилання на розділи «Документи», «Контакти компанії», «Умови користування», «Політика конфіденційності», але всі вони не працюють.

Раніше представники НКЦБФР та Проєкту енергетичної безпеки USAID підписали доповнення про розширення мандата з взаємодії запуску клірингової і торгової платформи для торгівлі енергетичними та фінансовими продуктами.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини