Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок заявила, що рішення США дозволити Україні завдавати ударів по російських цілях з використанням далекобійної зброї є «важливим» і «суттєвим». Про це повідомляє The Financial Times.
«Рішення американської сторони ... є дуже важливим у цей момент. Дуже важливо, щоб захист миру і захист України починався не лише над Україною. Самооборона означає, що ви не чекаєте, поки ракети влучать у дитячу лікарню... а зупиняєте цей військовий терор вже на етапі запуску», — зазначила Бербок перед зустріччю міністрів закордонних справ ЄС.
Вона підкреслила, що телефонна розмова канцлера Німеччини Олафа Шольца з путіним показала, що путін хоче знищити Україну, а разом з нею і наш вільний мир.
Москва своєю чергою звинувачує США в тому, що вони «підливають масла у вогонь» своїм рішенням про ракети великої дальності.
Кремль заявив, що рішення США дозволити Україні наносити обмежені удари по території Росії ракетами дальнього радіусу дії американського виробництва знаменує собою «новий виток ескалації», і заявив, що москва відреагує на це «належним чином».
Дмитро пєсков, прессекретар російського президента, заявив, що адміністрація президента США Джо Байдена, який залишає посаду, намагається «підлити масла у вогонь і спровокувати ескалацію напруженості» в Україні, дозволивши нанесення ударів ракетами ATACMS дальністю 300 км.
Пєсков не сказав, що росія зробить у відповідь, але нагадав про попередні коментарі путіна, який прирівняв таке рішення до війни між москвою і Заходом.
«Якщо таке рішення прийнято, це означає не що інше, як пряме залучення країн НАТО, США і європейських країн у війну в Україні», — сказав пєсков журналістам.