Німеччина виділила на порятунок Lufthansa 9 млрд євро

Німецька авіакомпанія Lufthansa отримала схвалення «стабілізаційного пакета» в розмірі 9 млрд євро ($9,8 млрд) з фонду державної підтримки для подолання економічної кризи.

Але угоду поки не схвалено виконавчою комісією Європейського Союзу. Пакет допомоги також вимагає схвалення зборів акціонерів, повідомляє marketwatch.

У компанії заявили, що державний фонд погодився прийняти пакет акцій, що не голосують, на 5,7 млрд євро з правом зворотного викупу, відкрити кредитну лінію на 3 млрд євро і виділити ще 300 млн євро на купівлю звичайних акцій.

Telegram Logo

Це б збільшило частку державного фонду компанії до 20% і дозволило б мати два місця в раді директорів, одне з яких у ревізійній комісії. Водночас уряд погодився не голосувати на зборах акціонерів, крім рішень щодо поглинання компанії з боку агресивніших конкурентів.

Наразі частка уряду в акціонерному капіталі Lufthansa не дозволяє блокувати основні рішення щодо управління нею. Однак уряд ФРН має можливість підвищити свою частку до блокувального пакета в розмірі 25% плюс одна акція в разі спроби захоплення компанії.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Контекст. Lufthansa втратила більшу частину свого пасажирського бізнесу через обмеження на поїздки під час спалаху COVID-19.

Історія компанії не є унікальною. Тільки в березні цього року авіакомпанії по всьому світу отримали кредити на загальну суму не менше ніж $17 млрд.

Міжнародна асоціація повітряного транспорту (IATA) прогнозує, що авіагалузь недоотримає приблизно $100 млрд виручки через епідемію COVID-19.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини