Facebook Pixel

Незаконна вирубка лісів обійшлася Україні в 1 млрд грн

Збитки України від незаконної вирубки лісів склали понад 1 млрд грн. Про це повідомив голова державного агентства лісових ресурсів Андрій Заблоцький на нараді з прем'єр-міністром Олексієм Гончаруком та представниками територіальних органів Держлісагентства, передає «Інтерфакс-Україна».

Заблоцький також зазначив, що запуск централізованого електронного обліку деревини, який повинні запустити до 1 лютого цього року, допоможе вивести з тіні цей ринок, велика частина якого в ній перебуває.

«За реалізацію дерева без бирки планують ввести кримінальну відповідальність».

Андрій Заблоцький

Андрій Заблоцький

Голова Держлісагентства

Крім цього, Держлісагенство працює над законопроєктом щодо інвентаризації лісів. Необхідно провести облік лісу, щоб використовувати його за новими правилами.

Відомство також буде просити Верховну Раду та Кабмін підвищити держфінансування, яке зараз складає 5% від потреб та іноді є критичним.

Уряд хоче збільшити лісистість України до 20%.

Контекст. До 1 лютого 2020 року в Україні повинні запустити електронний централізований облік деревини. Таке доручення 11 січня дав прем'єр-міністр України Олексій Гончарук на нараді з регіонами, яка стосувалася боротьби з тіньовими ринками.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉