Facebook Pixel

Гончарук доручив запустити електронний облік деревини

До 1 лютого 2020 року в Україні повинні запустити електронний централізований облік деревини. Таке доручення дав прем'єр-міністр України Олексій Гончарук на нараді з регіонами, що стосувалася боротьби з тіньовими ринками. Про це він повідомив у своєму Telegram-каналі.

Гончарук зазначив, що Міністерство внутрішніх справ, Державне агентство лісових ресурсів та Державна екологічна інспекція зобов'язані постійно запобігати незаконній вирубці лісів та виявляти порушення. Держлісагентство, інші постійні лісокористувачі і власники лісу повинні публікувати інформацію, що стосується порушень, на офіційних сайтах.

Він також додав, що ліси, які не мають власника, потрібно закріплювати за постійними лісокористувачами.

Варто зазначити, що на сьогоднішній день близько 12% лісового фонду країни контролюють органи місцевого самоврядування. Зі 187 постійних лісокористувачів комунальної власності до системи електронного обігу підключено лише 69. За даними Гончарука, 7,5% лісового фонду не охороняється і не проводиться його облік.

Що стосується нелегального грального бізнесу, то, за словами Гончарука, вже закрили 5,3 тис. подібних закладів. Проте голови обласних державних адміністрацій і Нацполіція продовжать боротьбу з ними, не допускаючи, зокрема, розміщення реклами незаконного грального бізнесу і запобігаючи його переходу в онлайн.

Гончарук також зазначив, що Державна фіскальна служба і Служба безпеки України продовжують боротися з нелегальним обігом палива. До них у рамках робочих груп приєднається і місцева влада. Варто зазначити, що в період з 13 грудня 2019-го по 3 січня 2020 року виявили та припинили діяльність 264 нелегальні АЗС/АГЗС. Займаються цим податківці за дорученням президента і прем'єр-міністра України.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉