Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

НБУ відстрочив публікації фінансової звітності для банків

Нацбанк надав банкам та відповідальним особам банківських груп додатковий час для корегування проводок, проведення зовнішнього аудиту, а також затвердження та оприлюднення фінансової звітності. Рішення регулятора, прийняте у зв'язку з встановленням в Україні карантину і введенням обмежувальних заходів, має підтримати банківську систему на цей час.

Як повідомили в НБУ, відповідні зміни передбачені постановою правління Нацбанку від 16 квітня. Воно набуло чинності 17 числа цього місяця.

Які публікації для банків і на скільки переніс Нацбанк

  • Річні корегуючі звіти за результатами зовнішнього аудиту – з 31 березня до 19 червня.
  • Фінансову звітність, консолідовану фінзвітність, звіти про управління спільно з аудиторським звітом за підсумками 2019 року. Раніше їх потрібно було оприлюднити до 30 квітня, зараз можна через п'ять робочих днів після загальних зборів акціонерів.
  • Проміжну фінансову звітність за перший квартал 2020 року – з 30 квітня до 30 червня.
  • Консолідовану проміжну фінзвітність за перший квартал 2020-го – з 30 травня до 30 липня.
  • Банкам також дозволено не подавати до НБУ фінзвітність разом з аудиторською, звіт про управління за підсумками 2019 року і фінзвітність за перший квартал цього року на паперових носіях. Однак є одна умова – її потрібно розмістити на сайті банку.

Які публікації для відповідальних осіб банківської групи перенесли і на скільки

  • Планові публікації консолідованої звітності та аудиторський звіт за підсумками 2019 року. Раніше їх потрібно було оприлюднити до 1 червня, зараз — протягом 30 робочих днів після того, як буде оприлюднена фінансова звітність за минулий рік.
  • Консолідовану та субконсолідовану звітності підгруп банківської групи та аудиторський звіт за підсумками 2019 року. Їх можна не подавати в паперовому вигляді, однак тоді потрібно розміщувати на сайті особи банківської групи.
  • Проміжну консолідовану та проміжну субконсолідовану звітності підгруп за перший квартал 2020-го. Їх теж можна не подавати в паперовому вигляді в разі їх публікації на сайті до 30 липня.

Контекст. У березні в Нацбанку повідомили, що готові знезаражувати гривневі банкноти для боротьби з поширенням COVID-19.

Пізніше на тлі карантину НБУ вирішив ввести ряд заходів для підтримки роботи банківської системи в нормальному режимі. Нацбанк також дозволив банкам надавати клієнтам пільгові умови обслуговування кредитів, які працювали й обслуговувались станом на вечір 7 березня, якщо це не вплине негативно на капітал банку.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини