Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

НБУ спрогнозував курс ставок за кредитами. Депозити вже зупинилися

Катерина Рожкова. Фото: НБУ

Катерина Рожкова. Фото: НБУ

Перша заступниця глави Національного банку Катерина Рожкова зазначила припинення зниження ставок за депозитами й найближчим часом не очікує зростання ставок за кредитами.

«З початку квітня ставки за депозитами припинили зниження. Чи підштовхне це вгору ставки за кредитами? На цьому етапі, вважаю, ні. Оскільки спред (різниця між кредитними та депозитними ставками) залишається достатнім, щоб забезпечити отримання відсоткового доходу», — написала вона у Facebook.

Стабілізація відсоткових ставок за депозитами сприятиме переорієнтації частини коштів зі споживання на заощадження і стримуватиме тиск на інфляцію.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

За словами Рожкової, така ситуація стала можливою багато в чому завдяки підвищенню у квітні облікової ставки одразу на один відсотковий пункт — до 7,5%.

«Це, безумовно, правильне рішення. Адже ціни в Україні почали зростати швидше — у березні інфляція склала 8,5%. Інфляційні очікування завищені. І вони можуть ще більше погіршитися через тривалу невизначеність, пов'язану з пандемією», — зазначила перша заступниця голови НБУ.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Чи потрібно підвищувати облікову ставку й далі? Єдиної позиції в цьому питанні поки що немає. Частина експертів вважають, що підвищення ставки в березні та квітні буде достатньо, щоб повернути інфляцію до мети 5% у першій половині 2022 року. Прогноз НБУ передбачає збереження облікової ставки на рівні 7,5% до кінця 2021-го.

«На мою думку, інфляційний тиск може виявитися недооціненим. Адже є високий рівень невизначеності. Тому не виключаю необхідності продовжувати цикл підвищення облікової ставки», — резюмувала Рожкова.

Додатково. Попит на кредити в четвертому кварталі 2020 року збільшився як з боку бізнесу, так і з боку населення. Основним двигуном кредитної активності стало зниження ставок. Однак рівень схвалення кредитних заявок корпоративних клієнтів не змінився. Половина банків зазначили пом'якшення цінових умов для вже схвалених заявок.

Коментарі

Всі новини